Od niedzieli zmiana w rozkładzie jazdy pociągów na Podkarpaciu 15 X – 9 XII 2017 r.

Od 15 października 2017 r., zmieni się rozkład jazdy pociągów POLREGIO uruchamianych przez Przewozy Regionalne na Podkarpaciu. Nieznacznie zmienią się także godziny odjazdu i przyjazdu na wszystkich trasach.Kursy pociągów relacji  Rzeszów – Komańcza – Rzeszów oraz Rzeszów – Gorlice zostały skrócone do relacji Rzeszów – Jasło (również AKZ pomiędzy Boguchwałą a Jasłem).Ponadto nieznaczne zmiany w godzinach odjazdu i przyjazdu większości pociągów POLREGIO kursujących na terenie Podkarpacia są spowodowane koniecznością dostosowania czasów jazdy do trwających na torach prac modernizacyjnych.

Podróżnych prosimy o zapoznanie się ze zmienionym rozkładem jazdy. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę).

Istotne informacje o zmianach, jakie zaszły na poszczególnych liniach komunikacyjnych są udostępnione przez zarządcę infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Portalu Pasażera PKP PLK S.A. rozklad.plk-sa.pl, oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń m.in. rozklad-pkp.pl.

Poniżej, do pobrania, rozkład jazdy pociągów POLREGIO uruchamianych na terenie Podkarpacia.

Do pobrania

Poniżej do pobrania uaktualnione rozkłady jazdy.

Do pobrania

Rzeszów – Przemyśl – Medyka

Medyka – Przemyśl – Rzeszów

źródło:polregio.pl

Od 1 sierpnia w Rzeszowie wprowadzone zostaną nowe rodzaje biletów, dzięki którym będzie można poruszać się komunikacją miejską oraz pociągami POLREGIO. Bilety komunikacji miejskiej będą honorowane w pociągach na terenie aglomeracji rzeszowskiej oraz na obszarze ograniczonym stacjami: Boguchwała, Wisłoczanka, Strażów, Rudna Wielka, Świlcza oraz Trzciana.

Nowe bilety będą dostępne w specjalnym wariancie „+ pociąg”, a ich ceny będą nieznacznie się różniły od standardowych – ważnych jedynie w komunikacji miejskiej. Nowa oferta będzie dostępna tylko na  Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. Bilety będzie można zakupić w biletomatach, sklepie internetowym www.ebilet.erzeszow.pl oraz w Punktach Obsługi Podróżnego Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Cennik biletów “Autobus + Pociąg”

Rodzaje biletów Ceny biletów
Bilet imienny 5-dniowy + pociąg

 

ważny przez 5 kolejnych dni

normalny 28 zł
ustawowy 14 zł
samorządowy 17 zł
Bilet miesięczny imienny sieciowy + pociąg

 

ważny we wszystkie dni miesiąca

normalny 92 zł
ustawowy 46 zł
samorządowy 51 zł
Bilet imienny semestralny studencki + pociąg

od 1 października do 15 lutego lub od 16 lutego do 30 czerwca

181 zł
Bilet imienny semestralny uczniowski + pociąg

od 1 września do 31 stycznia lub od 1 lutego do 30 czerwca

201 zł
Wakacyjny bilet miesięczny dla dzieci, młodzieży szkolnej i studentów studiów stacjonarnych + pociąg na 1 miesiąc wakacyjny

 

 

38 zł

Rzeszów to kolejne miasto, na terenie którego będzie funkcjonowało takie rozwiązanie.
W czerwcu br. do tej listy dołączyła Łódź, a wcześniej m.in. Wrocław i Opole. Zintegrowane bilety na komunikację miejską + pociąg funkcjonują także w innych polskich aglomeracjach, m.in.
w Trójmieście, Krakowie, Poznaniu, Toruniu i Bydgoszczy. Integracja transportu kolejowego z innymi środkami komunikacji publicznej to jeden z priorytetów POLREGIO na najbliższy czas.

Z takich udogodnień jak możliwość kupna biletów „Autobus + Pociąg” przez Internet w ramach jednej transakcji czy skoordynowanie rozkładów jazdy autobusów i pociągów korzystają już mieszkańcy województw: świętokrzyskiego, dolnośląskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Od 1 sierpnia do tego grona dołączył także Rzeszów.

Dodaj komentarz