W Strażowie zbiórka makulatury na budowę studni w Czadzie

Dyrektor Zespołu Szkół w Strażowie zwraca się do mieszkańców Strażowa i okolic z prośbą o zbiórkę makulatury, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony  na rzecz budowy studni w Czadzie. Dołącz do akcji i ty. Makulaturę można składać do specjalnie przeznaczonego na ten cel konteneru.

 W dniu 19 września br. referat dostarczy kontener, który będzie ustawiony na parkingu obok placu zabaw w Strażowie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców i okolic do włączenia się w to dzieło.

Zbiórka prowadzona jest w ramach wolontariatu w porozumieniu z Referatem Misyjnym Kurii Rzeszowskiej.

Studnie w Czadzie to najpiękniejszy prezent jaki mieszkańcy Afryki otrzymali dzięki okazanemu sercu i hojności ludzi dobrej woli.

Pomóżmy wybudować studnię w Czadzie

„Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego.” (Kardynał Stefan Wyszyński)

TYSIĄCE LUDZI CZEKA NA NASZĄ POMOC !

PRZYJDŹ I TY ! Nigdy pomoc potrzebującym nie była tak łatwa – wystarczy przynieść niepotrzebną makulaturę. Razem zbierzmy tyle, że wystarczy na budowę studni ratujących życie w Czadzie.

Niedawno w Diecezji Rzeszowskiej rozpoczęto akcję zbiórki makulatury, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz budowy studni w Czadzie. Zbiórka prowadzona jest we współpracy z Archidiecezją Przemyską oraz Polską Fundacją dla Afryki.

Woda jest podstawą życia ! Bez niej człowiek umiera w ciągu paru dni !

Czad_woda2Akcja ma na celu pomóc mieszkańcom Czadu, którzy na co dzień przemierzają duże odległości, by zdobyć wodę zdatną do picia. Warto zaznaczyć, że w tym rejonie pracują nasi  misjonarze diecezjalni od podszewki znający lokalne warunki i potrzeby. Wiedzą, gdzie i ilu ludzi potrzebuje czystej wody, gdzie należy kopać studnie. Woda w Czadzie to przedmiot wielkich marzeń. Mieszkańcy tego kraju, pragną przede wszystkim ugasić pragnienie oraz uprawiać ziemię, dzięki której zaspokoją także potrzebę panującego tam głodu.

 

UWAGA !

Do zbiórki wykorzystywane są specjalne, bezpłatne kontenery, podstawiane przy chętnie włączających się w akcję parafiach i dekanatach.

One thought on “W Strażowie zbiórka makulatury na budowę studni w Czadzie

Dodaj komentarz