We wtorek studniówka Szlachetnej Paczki. Wolontariusze poszukiwani.

W najbliższy wtorek 12 września br. w Rzeszowie odbędzie się happening z udziałem wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Stolice wszystkich polskich województw znów opanują wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii.

Studniówka to już tradycja. W tym roku zyska jednak wyjątkową oprawę. W „rewolucyjny” sposób chcemy przypomnieć Polakom, że wciąż poszukujemy wolontariuszy. Nie może Was zabraknąć! Sprawdź gdzie i kiedy możesz do nas dołączyć.

Studniówka to sygnał, że już za 100 dni odbędzie się XVII Finał SZLACHETNEJ PACZKI oraz XV edycja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. W każdym zakątku Polski trwają poszukiwania wolontariuszy.

To będzie rewolucja

W najbliższy wtorek – 12 września – we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce odbędą się wyjątkowe happeningi z udziałem wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. „Studniówka” to z jednej strony święto wolontariuszy, a z drugiej „wielka mobilizacja”, która ma zwrócić uwagę na trwające poszukiwania. W tym roku będziemy się gromadzić wokół pomników powstańców i bohaterów narodowych. Nieprzypadkowo spotkamy się właśnie tam. Chcemy pokazać, że wolontariusze to współcześni idealiści, którzy tak samo jak wielkie postaci z przeszłości, chcą zmiany świata na lepsze. Właśnie w tym symbolicznym miejscu, pod pomnikami, ogłosimy nowe „powstanie patriotyczne na miarę XXI wieku”. Nowe, bo wolontariusze Szlachetnej Paczki nie rekonstruują historii, ale ją tworzą. Robią to, docierając z pomocą do setek tysięcy potrzebujących rodzin i dzieci zmieniając sposób myślenia Polaków o pomaganiu.

To będzie wyjątkowe wydarzenie. Nie zabraknie również elementów artystycznych, wspólnej zabawy i muzyki, a także wzruszających historii SuperW. Resztę zostawiamy w tajemnicy.

Zobacz, w jakich miastach odbędzie się Studniówka i DOŁĄCZ DO REWOLUCJI:

 • Wrocław – Pomnik Chrobrego, godz. 16:00
 • Szczecin – Pomnik Bartolomeo Colleoniego, godz. 16:00
 • Katowice – Pomnik Harcerzy Września, godz. 16:00
 • Białystok – Pomnik Józefa Piłsudskiego, godz. 15:30
 • Rzeszów – Pomnik Kościuszki, godz. 17:30
 • Gdańsk – Trzy Krzyże Solidarności, godz.      17:00
 • Lublin – Pomnik Józefa Piłsudskiego, godz. 16:00
 • Kielce – Pomnik Sienkiewicza, godz. 17:00
 • Warszawa – Pomnik Warszawskiej Syrenki (Rynek Starego Miasta), godz. 16:00
 • Olsztyn – Pomnik Mikołaja Kopernika, godz. 16:00
 • Toruń – Pomnik Mikołaja Kopernika, godz. 16.00
 • Zielona Góra – Pomnik Bachusa, godz. 16:00
 • Łódź – Pomnik Tadeusza Kościuszki, godz. 16:00
 • Poznań – Ofiar Czerwca 1956, godz. 15:00
 • Opole – Plac Wolności Pomnik Powstańców, godz. 16:30-18:30
 • Kraków – Pomnik Mickiewicza, godz. 16:00

Dołącz już dziś

W ubiegłym roku połączyliśmy ponad 750 tys. osób a prezenty trafiły do 18 960 rodzin w potrzebie. Wartość przekazanej pomocy przekroczyła 47 mln złotych. Nie byłoby to możliwe bez wolontariuszy, którzy są kluczowym ogniwem tych projektów. Aby pomoc potrzebującym mogła być realizowana również w tym roku, potrzeba co najmniej 13,5 tysiąca ochotników.

Już teraz możesz dołączyć do Drużyny SuperW i razem z nami zmieniać świat na lepsze. Wybierz projekt dla siebie i działaj.

Zgłaszam się >>

Rozwijaj się pomagając

Do Paczki i Akademii ludzie przychodzą i zostają, ponieważ widzą, że niesiona przez nich pomoc jest mądra i efektywna, a sam wolontariat dopracowany i dobrze zorganizowany. Wolontariusze cenią sobie doświadczenie bycia w Paczce i Akademii nie tylko za mądrą i przemyślaną pomoc, ale także za możliwość rozwoju.

„To niesamowite, ile może dać wolontariat. Uczysz się rzeczy, których w życiu nie spodziewałam się doświadczyć w takim projekcie. Dowiadujemy się jak rozmawiać z drugim człowiekiem, jak szukać płaszczyzny do tego, żeby mu pomóc. Jak to zrobić mądrze, jak to zrobić dobrze. Ale także rzeczy przydatnych w normalnym życiu, np. zarządzania czasem, interakcji międzyludzkich czy zarzadzania. Możemy się sprawdzić w promocji, logistyce, mamy wdrożenia i szkolenia. Tu jest mnóstwo możliwości do rozwoju. Wątpię, czy jakikolwiek inny wolontariat może aż tyle dać.” – mówi Karolina, wolontariuszka SZLACHETNEJ PACZKI.

Będąc wolontariuszem Paczki lub Akademii, zdobywasz cenne doświadczenie, które z powodzeniem możesz wykorzystać w każdym miejscu pracy. Uczysz się konkretnych umiejętności: komunikacji, zarządzania ludźmi i projektami, pracy zespołowej. Masz świadomość, że pomagasz tym najbardziej potrzebującym, widzisz realne efekty swojego zaangażowania, a wszystko to robisz z niesamowitymi ludźmi.

Nie wahaj się. Dołącz już dziś.

Rekrutacja wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOSCI potrwa do 30 września. Nie zwlekaj do ostatniej chwili – liczba miejsc jest ograniczona. Wejdź na WWW.SUPERW.PL i wypełnij krótki formularz.

Czekamy na Ciebie!

Dodaj komentarz