W Strażowie wreszcie zamontowano punktowe spowalniacze ruchu [Foto]

Feralne przejście w okolicy przedszkola i szkoły będzie wreszcie bezpieczne. W piątek, 1 września br. zostały zainstalowane punktowe spowalniacze ruchu w pobliżu przejścia dla pieszych koło przedszkola i szkoły.

Są to tzw. progi wyspowe. – Nie zajmują całej szerokości pasa ruchu, by przejeżdżające tamtędy autobusy nie musiały na nie wjeżdżać, mieszczą się one między ich kołami. Są jednak na tyle szerokie, że auto osobowe musi na nie najechać, a tym samym kierowcy jadący drogą muszą więc zwalniać. Jest tam ograniczenie prędkości do 30 km/h.

 ,,Progi zwalniające – przed Zespołem Szkół i Przedszkola w Strażowie”

Z inicjatywy społecznej podpisy złożyło ponad 200 rodziców – dzieci uczących się w Zespole Szkół i Przedszkola w Strażowie z wnioskiem do Starosty Powiatu Rzeszowskiego – celem zamontowania progów zwalniających na wysokości przejścia dla pieszych przed szkołą i przedszkolem w Strażowie.

Inicjatorką całej akcji była Radna Powiatu Rzeszowskiego Renata Gaweł, która jako matka dzieci oraz Przewodnicząca Rady Rodziców w szczególny sposób zwraca uwagę na bezpieczeństwo dzieci na drogach.

,,Progi zwalniające” – zostały w całości sfinansowane z budżetu Powiatu Rzeszowskiego.

W załączeniu pismo Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie.

Co myślicie o nowym rozwiązaniu?

Dodaj komentarz