Ogłoszenia parafialne 21 niedziela zwykła 27.08.2017r.

1. Dzisiaj po Mszy św. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje zbiórkę datków do puszek na poszkodowanych w Polsce w nawałnicach. Bądźmy ofiarni.

2. W środę po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu grupy modlitewnej dla Intronizacji NSPJ w naszej parafii.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 8:00, spowiedź od godz. 17:00. W pierwszą sobotę NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, zmiana tajemnic różańcowych, składka na Radio Maryja i TV Trwam. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kawy Józefy.

4. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze dzień ogólnopolskiego dziękczynienia za plony.

5. W przyszłą niedzielę składka na WSD w Rzeszowie.

6. 4 września tj. w następny poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. o godz. 8:00. Spowiedź codziennie przed Mszą świętą.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Janina Cyrnek 2)Beata Nycz 3)Jolanta Nycz 4)Teresa Rejman 5)Marta Mazur 6)Zofia Janik 7)Beata Trzyna 8)Tomasz Kopeć 9)Krystyna Jastrząb.

8. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na remont dzwonnicy.

9. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we wtorek tylko rano o godz. 7:00, we czwartek o godz. 7:00 i 18:00. w sobotę o godz. 17:00 i w niedzielę na sumie Chrzty dzieci.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP Parafia Strażów [zdjęcia]


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Ogłoszenia społeczne

Zebranie ogólne rodziców, których dzieci będą w tym roku uczęszczać do przedszkola w Strażowie, odbędzie się we wtorek 29 sierpnia 2017 roku o godz. 19.00 w Gminnym Przedszkolu w Strażowie. Przed zebraniem będzie można zakupić podręczniki dla 5 latków. Informujemy, iż rok szkolny 2017/2018 rozpoczyna się od poniedziałku 4 września.


Rzeszów z jednym biletem na komunikację miejską i pociąg.
Od 1 sierpnia w Rzeszowie wprowadzone zostały nowe rodzaje biletów, dzięki którym można poruszać się komunikacją miejską oraz pociągami Polregio. Bilety komunikacji miejskiej są honorowane w pociągach na terenie aglomeracji rzeszowskiej oraz na obszarze ograniczonym stacjami: Boguchwała, Wisłoczanka, Strażów, Rudna Wielka, Świlcza oraz Trzciana.


Na ekranach polskich kin można oglądnąć film hiszpańskich twórców pod tytułem „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju. „Fatima. Ostatnia tajemnica” – w kinach od 18 sierpnia. www.fatimafilm.pl

Opis filmu

Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie.

Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne „zbiegi okoliczności” wskazują, że tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat!

Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu. Ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.


źródło: youtube.com

Dodaj komentarz