Ogłoszenia parafialne 20 niedziela zwykła 20.08.2017r.

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – składka na potrzeby parafii (remont dzwonnicy).

2. W poniedziałek po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja grupy dla intronizacji NSPJ w naszej parafii, za grzechy nasze i całego świata.

3. W środę 23 sierpnia wspomnienie bł. Władysława Findysza, po Mszy św. ucałowanie relikwii. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Józefczyk Krystyny.

4. W sobotę 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej.

5. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia w Katedrze dziękczynienie za tegoroczne zbiory i dzień modlitwy o Boże Błogosławieństwo dla pracy rolników. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11:00.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Iwona Rak, 2)Anna Rejman, 3)Zofia Błaszkowicz, 4)Janina Pieczonka, 5)Wioletta Strzałkowska, 6)Halina Pieczonka, 7)Małgorzata Błaszkowicz, 8)Aneta Płach, 9)Kamil Lech, 10)Anna Nycz.

7. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we wtorek i czwartek tylko o godz. 7:00.

8. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1)Grzegorz Paweł Musz syn Jana i Wiesławy Brożbar, ur. w Rzeszowie, zam. w Parafii Kraczkowa z Natalią Patrycją Janik córka Piotra i Agnieszki Leś, ur. w Rzeszowie, zam. w Parafii Strażów. Zap. III

Uroczystość Wniebowzięcia NMP Parafia Strażów [zdjęcia]


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Ogłoszenia społeczne

Dzisiaj pod kościołem prowadzona jest zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem: „Stop hałasowi od autostrady”. Stowarzyszenie Wir-Kopernik z Czarnej walczy o ekrany akustyczne przy autostradzie A4. Zachęcamy do poparcia tego projektu.


Na ekranach polskich kin można oglądnąć film hiszpańskich twórców pod tytułem „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju. „Fatima. Ostatnia tajemnica” – w kinach od 18 sierpnia. www.fatimafilm.pl

Opis filmu

Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie.

Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne „zbiegi okoliczności” wskazują, że tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat!

Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu. Ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.


źródło: youtube.com

Dodaj komentarz