Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 04.06.2017r.

1. Dziś kończy się Okres Wielkanocny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele Diecezjalne. Po południu o godz. 15:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 15:45 Litania do NSPJ, o godz. 16:00 Msza św. I IV Diecezjalny Przegląd Pieśni Maryjnych. Zapraszam.

2. W poniedziałek 5 czerwca święto NMP Matki Kościoła . Msza św. o godz. 7:00 i 18:00.

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy Modlitewnej za grzechy nasze i całego świata.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Bury Stanisława.

5. W piątek o godz. 18:00 spotkanie młodzieży z II klasy gimnazjum z całej parafii w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.

6. W przyszłą sobotę w Katedrze o godz. 12:00 uroczystości związane z Jubileuszem 25-lecia Diecezji.

7. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na naprawę instalacji dzwonów.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć proboszcza parafii p.w. bł. Władysława Findysza, który buduje świątynie. Ksiądz z dekanatu będzie głosił kazanie i zbierał ofiary na budowę. Bądźmy ofiarni.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Damian Cebulak, 2)Agniesza Kopacz, 3)Rakowie, 4)Dorota Twardowska, 5)Urszula Siwik, 6)Edyta Wąsacz, 7)Joanna Dziedzińska, 8)Elżbieta Malec, 9)Agnieszka Cyran.

10. W tym roku procesja ur. Boże Ciało będzie w kierunku Olszyn. Bardzo proszę do zrobienia ołtarzy następujące osoby wraz z sąsiadami:
Pierwszy ołtarz u Anny Dec
Drugi u Chmielów i Krauzów
Trzeci u Krupów i Maderów
Czwarty u Puziewiczów i Łuczyk Marka.

Msze święte w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało o godz. 7:00, 9:00 z procesją, 16:00.

11. Msze święte w tygodniu o godz. 18:00, ale w poniedziałek, w środę, w piątek i sobotę też rano o godz. 7:00. W sobotę ślub o godz. 15:00.

10. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:  
1) Łukasz Marek Barnat, stan wolny, syn Bogusłwa i Ireny Drabicka, ur. w Łańcucie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Anną Możdżeń, stan wolny, córka Janusza i Renaty Trawka, ur. w Rzeszowie, zam. w Malawie, Parafia Malawa. Zap. III

2)Marcin Kiwała syn Pawła i Marii Kluz, stan wolny, ur. w Łańcucie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Eweliną Winiarską córka Kazimierza i Krystyny, stan wolny, ur. w Brzozowie, zam. w Rzeszowie, Parafia Rzeszów – Zalesie. Zap. II

3)Ireneusz Nowak syn Marka i Ireny Czyrek, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Pauliną Anną Jakubowską córka Marka i Marty Czach, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. W Jasionce, Parafia Jasionka. Zap. II


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia
źródło: youtube.com

Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza w niedzielę, 11 czerwca na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły”. Film opowiada o braciach Franciszkanach Odnowy, nowym zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.

Dodaj komentarz