Niebezpiecznie na skrzyżowaniu przy pomniku Grunwald w Strażowie [FOTO]

Interwencja w sprawie oznakowania skrzyżowania dróg powiatowych przy pomniku Grunwald w miejscowości Strażów.

Ruch jest tu bardzo duży, a skrzyżowanie niebezpieczne.

Skrzyżowanie jest źle oznakowane, mało kto wie, jak tędy jeździć. Dlatego w ostatnim okresie bardzo często dochodzi do stłuczek i niebezpiecznych sytuacji drogowych.

W związku z licznymi interwencjami oraz zapytaniami mieszkańców dotyczącymi oznakowania, informujemy że w tej sprawie Sołtys sołectwa Strażów wraz z Radą sołecką sołectwa Strażów wystąpili z  pismem do zarządcy drogi o pilne podjęcie działań w celu poprawy bezpieczeństwa w ww. miejscu.

Do tematu wrócimy będziemy na bieżąco informować Państwa o dalszych działania w tej sprawie.

Poniżej publikujemy treść pisma przekazanego do Starosty Rzeszowskiego.


Strażów 2017-04-24

Szanowny Pan
Józef Jodłowski
Starosta Rzeszowski
35- 959 Rzeszów, Ul. Grunwaldzka 15

Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Strażów zwracają się do Pana Starosty o jak najszybsze zajęcie się przez Pana pracowników tematem i rozwiązaniem problemu drogowego występującego w miejscowości Strażów Gmina Krasne na skrzyżowaniu dróg powiatowych obok Pomnika Grunwald.
Dochodzi tam codziennie do dramatycznych scen bo kierowcy nie wiedzą jak tam jeździć. Mieszkańcy Strażowa jeszcze sobie radzą, ale przyjezdni są zdezorientowani w wyniku czego jeżdżą jak chcą, a ruch samochodowy, rowerowy i pieszy jest naprawdę spory.

W tym miejscu doszło już do kilku kolizji na razie niezbyt poważnych, ale tragedia wisi w powietrzu.

Oznakowanie tego skrzyżowania wymaga zainstalowania 2 lub 3 znaków drogowych, które na pewno wyeliminują zagrożenie powstania poważnego wypadku.

My jako przedstawiciele mieszkańców wybrani w demokratycznych wyborach nie chcemy mieć na rękach krwi ofiary wypadku i być podejrzewani o zaniechania w tym temacie. Jednak sami nie możemy nic zrobić. Temat oznakowania tego skrzyżowanie powraca już od kilku lat i na pewno Panu Staroście jest dobrze znany.

Bardzo prosimy Pana Starostę o bardzo poważne zajęcie się tym tematem, dopóki jeszcze nie doszło do tragedii i o odpowiedź jakie zostały podjęte kroki w tym temacie.

Z poważaniem

Sołtys sołectwa Strażów
Grzegorz Morycz

Do wiadomości:
Wójt Gminy Krasne
Mieszkańcy Strażowa

Poniżej publikujemy skan pisma przekazanego do Starosty Rzeszowskiego.  

One thought on “Niebezpiecznie na skrzyżowaniu przy pomniku Grunwald w Strażowie [FOTO]

Dodaj komentarz