Ogłoszenia parafialne 8 Niedziela zwykła – 26.02.2017 r.

1. Jutro o godz. 18:00 w Krasnem próba młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. 18 młodych parafian 4.03.br. tj. sobota o godz. 17:00 przyjmie Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Modlimy się w ich intencjach.

2. W środę 1.03. – Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu – czasu, w którym przez słuchanie słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Bierzemy udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: w piątek o godz. 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 17:30 Droga Krzyżowa dla wszystkich; w niedzielę o godz. 15:30 Gorzkie Żale. Na gorzkich żalach składka na kwiaty i dekorację do Bożego grobu. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W dniach od 26 lutego do 4 marca br. Przeżywamy jubileuszowy 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, zachęcamy do wstrzemięźliwości i abstynencji od napojów alkoholowych.

3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli wielkiego postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. w parafii o godz. 8:00 i 18:00. Zapraszam.

5. W czwartek po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy dla Intronizacji NSPJ w Naszej Parafii.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. W pierwszą sobotę msza św. o godz. 8:00 ze zmianą tajemnic różańcowych, składka na dzieła Radia Maryja i TV Trwam. Nie ma mszy św. po południu, ze względu na Bierzmowanie w Krasnem o godz. 17:00. Zapraszam.

7. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza – imieniny księdza Biskupa Kazimierza – modlimy się w jego intencji. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Bury Stanisława.

8. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na ogrodzenie kościoła. Bóg zapłać dotychczasowym ofiarodawcom.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę do sprzątania kościoła proszę następujące osoby:
1)Lidia Kopeć, 2)Michał Anyszek, 3)Zofia Cynk, 4)Ewelina Puźiewicz, 5)Agnieszka Stępień, 6)Ewa Bryła, 7)Stanisława Gunia, 8)Marta Naróg.

10. W okresie Wielkiego Postu zakazane jest przyozdabianie ołtarzy kwiatami. Bardzo proszę by nie stawiać przy ołtarzu głównym i przy bocznych ołtarzach żadnych kwiatów.

11. Msze święte w tygodniu o godz. 18:00, w poniedziałek tylko o godz. 7:00, we wtorek i w piątek o godz. 7:00 i 18:00, w Środę Popielcową o godz. 8:00 i 18:00, w sobotę tylko o godz. 8:00.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2017 roku


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaźródło: youtube.com

Dodaj komentarz