Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Strażowie

„W siatkę gramy więc nałogom się nie damy” – pod takim hasłem w sobotę, 10 grudnia, w hali sportowej Zespołu Szkół w Strażowie odbył się II Gminny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dla uczniów gimnazjów gminy Krasne. W turniejowe szranki, a raczej pod turniejową siatką, stanęło 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców reprezentujące gimnazja w: Krasnem, Malawie, Palikówce i Strażowie.
– Cieszę się, że siatkarski, mikołajkowy turniej w naszej gminie staje się tradycją. Widać, że wśród młodzieży jest zapotrzebowanie na sport. To cieszy i napawa optymizmem. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy i… niech zwycięży najlepszy – mówił podczas otwarcia zawodów wójt gminy Krasne, Wilhelm Woźniak. Po słowach powitania i słodkim poczęstunku od św. Mikołaja przyszedł czas na sportową rywalizację. Jako pierwsze na boisku zaprezentowały się drużyny chłopców. W meczu otwarcia zagrały ekipy Strażowa i Krasnego, a po nich na parkiecie o punkty walczyli młodzi siatkarze z Palikówki i Malawy. Emocji, tak w jednym jak i w drugim meczu, nie brakowało. Były piękne akcje, ataki i obrony, długie wymiany, po których ręce same składały się do oklasków. W obydwu przypadkach niespodzianki jednak nie było i górą byli faworyci. W pierwszym meczu zwyciężyła drużyna ze Strażowa, a w drugim z Malawy. I to właśnie one stoczyły ze sobą zacięty bój na śmierć i życie w finale. Przegrani z pierwszych spotkań musieli się zadowolić walką o 3 miejsce.

Okazałe puchary i dyplomy zwycięskim drużynom, a także najlepszym zawodnikom w poszczególnych drużynach, wręczali: wójt gminy Krasne, Wilhelm Woźniak, przewodniczący  gminnej komisji oświatowej, Marek Magierski oraz dyrektor Zespołu Szkół w Strażowie, Agata Gunia-Buk.

Wyniki turnieju:

CHŁOPCY:
Strażów – Krasne 2-0 (15:8, 15:9), Palikówka – Malawa 0-2 (12:15, 6:15), Krasne – Palikówka 2-0 (15:9, 15:12), Malawa – Strażów 2-0 (15:10, 16:14).

Końcowa klasyfikacja: 1. Malawa, 2. Strażów, 3. Krasne, 4. Palikówka.

DZIEWCZĘTA:
Malawa – Palikówka (5:15, 7:15), Strażów – Krasne 0-2 (4:15, 2:15), Strażów – Malawa 1-2 (10:15, 15:9, 13:15), Palikówka – Krasne 0-2 (11:15, 7:15).

Końcowa klasyfikacja: 1. Krasne, 2. Palikówka, 3. Malawa, 4. Strażów.

Wyróżnienia indywidualne w poszczególnych drużynach:

Krasne: Justyna Kozak, Wojciech Bucior

Palikówka: Gabriela Bojda, Patryk Dragan

Malawa: Olimpia Tańcula, Łukasz Ostrowski

Strażów: Aleksandra Karp, Hubert Puziewicz.

/ zdjęcia z turnieju … /

źródło: strazow.edu.pl

 

Dodaj komentarz