Policyjne Akcja “Andrzejki”. Wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców

Policjanci prowadzą dziś działania pod kryptonimem „Andrzejki”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierowców. Policyjne działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.

Policyjna akcja pod kryptonimem „Andrzejki” ruszyła dziś rano i potrwa do jutra. Data działań jest nieprzypadkowa, gdyż przypada w dniu popularnych imienin. W wyznaczonych punktach na drogach policjanci sprawdzają m.in. trzeźwość kierowców. Ich głównym celem jest wyeliminowanie z ruchu tych, którzy mimo, że pili alkohol, zdecydowali się usiąść za kierownicą.

Funkcjonariusze będą także zwracać uwagę na stan techniczny samochodów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz inne wykroczenia.

Przypominamy: kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do 10 lat.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce kierować, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę „pijanemu” kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Dodaj komentarz