Kondolencje

Nie żyje redaktor Adam Socha nestor podkarpackich dziennikarzy.

W niedzielę (27 listopada) rano, w wieku 86 lat zmarł Adam Socha, nestor podkarpackich dziennikarzy, wieloletni sprawozdawca sportowy, były dziennikarz Nowin Rzeszowskich i długoletni dziennikarz sportowy Polskiego Radia Rzeszów, autor książek o tematyce podkarpackiego sportu, działacz i entuzjasta sportu.

Adam Socha urodził się w Krośnie. Karierę dziennikarską zaczynał w pierwszej połowie lat 50. XX wieku w “Nowinach Rzeszowskich”, współpracował też z “Wiadomościami Fabrycznymi” WSK Rzeszów.
Od 1961 roku był dziennikarzem sportowym Radia Rzeszów. Przez cztery dekady na jego antenie relacjonował najważniejsze wydarzenia z dziedziny sportu. Można Go było usłyszeć także na antenie 1 Programu Polskiego Radia.
Był autorem wielu większych publikacji m.in. wydanej w 1995 roku monografii “Resovio, klubie ty nasz…”. W 2015 roku jego wspomnienia ukazały się w książce “Popiół i zamęt. Wspomnienia dziennikarzy” wydanej nakładem Agencji Wydawniczej “JOTA”. Był wieloletnim działaczem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.
Cześć Jego pamięci!

Msza święta i uroczystości pogrzebowe śp. Adama Sochy odbędą się w najbliższą środę, 30 listopada o godz. 13:00 na cmentarzu komunalnym w Łańcucie.


Dodaj komentarz