strazow.pl drugim zwycięzcą konkursu Sołectw@ w sieci

Szanowni czytelnicy i mieszkańcy sołectwa Strażów miło nam poinformować, że nasza strona strazow.pl zwyciężyła na poziomie województwa podkarpackiego a w ścisłym finale zajęła II miejsce w IV edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą, wiejską stronę internetową „SOŁECTW@ w sieci 2016”.

W dniu 12 października 2016 r. w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM odbyła się konferencja pt. „WIEŚ POLSKA – WIEŚ INNOWACYJNA“, na którą zaproszono finalistów IV edycji konkursu SOŁECTW@ w sieci i wśród finalistów reprezentujących poszczególne województwa zostali wybrani zwycięzcy IV edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze wiejskie strony internetowe „Sołectw@ w sieci 2016”. Konkurs od 4 lat organizuje Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Podczas konferencji wystąpił Ireneusz Niewiarowski – Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – nowe perspektywy dla rozwoju wsi, Marian Poślednik – Senator RP, Prezes Stowarzyszenia „Gościnna Wielkopolska”, Tomasz Bystroński – Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego i Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji – Karol Okoński.

Administratorzy wiejskich stron internetowych z całej Polski mogli zgłaszać swoje strony do konkursu do połowy września. Do konkursu zgłosiło się aż 100 sołeckich serwisów internetowych z całej Polski. Konkurs podzielony był na dwa etapy: wojewódzki i krajowy.   Na początku października zostali wyłonieni finaliści wojewódzcy, a wśród nich trzej zwycięzcy.

Miło nam poinformować, iż I miejsce zajęła strona www.czadrow.pl Dolnośląskie,dyplom-ii
Drugie miejsce zajęła strona strazow.pl (woj. podkarpackie).
Trzecie miejsce zajęła strona wwwstarasobotka.pl (woj. łódzkie).

Natomiast wśród stron założonych na portalu www.naszawioska.pl pierwsze miejsca zajęła strona: www.harklowa.naszawioska.pl.
Drugie – www.niemscice.naszawioska.pl
i trzecie www.mnichow.naszawioska.pl.

 – Konkurs ma  na celu promocję dobrych praktyk w zakresie budowania społeczeństwa informacyjnego na wsi poprzez nagradzanie oddolnie założonych wiejskich stron internetowych – mówi Ireneusz Niewiarowski, prezes KSS.

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów od kilku lat organizuje cykl konferencji WIEŚ POLSKA – WIEŚ INNOWACYJNA, który ma za zadanie pokazywać dobre przykłady w zakresie cyfryzacji obszarów wiejskich oraz promować nowe inicjatywy, które są skierowane na rozwój społeczeństwa informacyjnego na polskiej wsi. W tym roku konferencja była podzielona na dwie linie tematyczne poruszające bardzo ważne dla polskiej wsi zagadnienia. Pierwsza dotycząca cyfryzacji, druga poświęcona rozwojowi odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich, w szczególności idei prosumenckości.

Konkurs jest organizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, pod patronatem honorowym Minister Cyfryzacji – Anny Streżyńskiej.dyplom-woj

Nagrody finalistom i zwycięzcom konkursu (aparaty cyfrowe, tablet, laptop) wręczył m.in. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji – Karol Okoński.

Administrator strony strazow.pl najlepszej wiejskiej strony internetowej w WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM oraz za zajęcie II miejsca w IV edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą, wiejską stronę internetową „SOŁECTW@ w sieci 2016” –  otrzymała dyplomy oraz aparat cyfrowy i tablet. Nagrody wręczał Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji – Karol Okoński i Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów – Ireneusz Niewiarowski.

Zwycięstwo i nagrody dedykuję mojej rodzinie żonie Irenie i synom dla których w czasie administrowania strony nie wystarczająco poświęcałem czasu.

Szczególne podziękowania kieruję do Pana Grzegorza Morycz – Sołtysa sołectwa Strażów za sponsorowanie wyjazdu do Poznania i dotychczasową współpracę.


Administrator portalu strazow.pl dziękuje organizatorom konkursu za uznanie że jesteśmy obiektywni – niezależni i docenienie pracy społecznej włożonej w zawartość i wygląd naszego serwisu internetowego, jest to dla mnie dodatkowym atutem że moja społeczna praca została zauważona, to jeszcze bardziej mobilizuje do dalszej pracy. Wszystkim nagrodzonym uczestnikom i autorom stron biorących udział w konkursie składam gratulacje.

Dziękujemy również za miłe gratulacje spływające na naszą skrzynkę mailową oraz komentarze od administratorów i sołtysów z  województwa Podkarpackiego oraz z całej Polski.

Dziękujemy i zapraszamy do dalszego śledzenia naszego serwisu strazow.pl

Już dzisiaj zapraszamy na foto relację  z wyżej wymienionego wydarzenia oraz  do codziennego odwiedzania naszego serwisu informacyjnego obiektywny-niezależny strazow.pl

Do zobaczenia na strazow.pl
Administrator

« 1 z 2 »

8 thoughts on “strazow.pl drugim zwycięzcą konkursu Sołectw@ w sieci

 1. Serdeczne gratulacje za zajęcie II-go miejsca w ogólno krajowym konkursie na stronę internetową Strażowa “solectw@ w sieci”
  Prezes Stowarzyszenia Sołtysów
  Województwa Podkarpackiego
  Stanisław Lawera

 2. Panie Łukaszu wielkie gratulacje za zajęcie II-go miejsca w ogólno krajowym konkursie na stronę internetową Strażowa „solectw@ w sieci”
  Całe województwo Podkarpackie ze Strażowem na czele liczyło na Pana i trzymało bardzo mocno kciuki !
  Jak zwykle pokazał się Pan od dobrej strony.
  Ten trud i poświęcony czas jaki zadał Pan sobie teraz zaprocentował.
  Jeszcze raz gratulujemy wygranej !
  “Pokazałaś, na co Cię stać! Zwyciężaj dalej !”

  Wszystkiego dobrego życzą wdzięczni Strażowianie.

Dodaj komentarz