Czym palisz w piecu? Trucizny z domowego komina.

Zagrożenie dla zdrowia, jakie niesie za sobą spalanie odpadów w piecach i kotłach domowych. Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wraca problem zatruwania środowiska. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie  alarmują i ostrzegają: w regionie wciąż bardzo często spalamy w piecach śmieci. Trujemy sąsiadów i trujemy siebie.

W celu realizacji zadania pod nazwą “Uświadamianie mieszkańcom zagrożenia dla zdrowia, jakie niesie za sobą spalanie odpadów w piecach, kotłach domowych” wynikającego z uchwał Sejmiku Województwa Podkarpackiego został opracowany film edukacyjny pod tytułem “Trucizny z domowego komina” mający na celu uświadomienie mieszkańcom województwa podkarpackiego, że spalanie odpadów w piecach oraz kotłach domowych jest źródłem emisji substancji toksycznych do powietrza, które mają wpływ na nasze zdrowie.

Film został sfinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego.

W ramach realizowanego zadania został wyprodukowany 3-odcinkowy film edukacyjno-informacyjny pt. „NIE PAL ŚMIECI” przedstawiający zagrożenia dla zdrowia i środowiska jakie powoduje spalanie odpadów w przydomowych piecach.

źródło: podkarpackie.pl