“Bezpieczna droga do szkoły” z podkarpacką policją

Zaczął się rok szkolny i ruszyła policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. 517756403Policjanci ruchu drogowego i prewencji w rejonie szkół i przedszkoli zadbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które rozpoczęły naukę w szkole.

Zakończył się okres wakacji i rozpoczął się rok szkolny. Po dwumiesięcznej przerwie dzieci i młodzież wróciły do szkoły. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym roku, akcja odbywa się w dwóch terminach od 1-2 września i po weekendzie od 5 do 9 września bieżącego roku.

ZEBRA-SZKOLNAW ramach prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” nie tylko przez najbliższe dni policjanci będą widoczni w rejonach szkół i przedszkoli, ale także w pierwszych tygodniach września odwiedzą przedszkola i szkoły. Podczas spotkań będą rozmawiać z dziećmi między innymi na temat podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły.  

Policjanci podkreślali także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Tłumaczyli, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe.

Dodaj komentarz