Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkanocna 01.05.2016 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu, po południu Wystawienie NS od godz. 15:30, o godz. 15:45 Litanie do NMP i początek Nabożeństw Majowych i Msza św. składka przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie. To dzień modlitwy za ludzi pracy.


2. W dni powszednie Nabożeństwo Majowe o godz. 18:00 i Msza św.
Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W poniedziałek 2 maja Dzień Flagi Narodowej. Od jutra też rozpoczęcie  przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego Dni Krzyżowych w poniedziałek, wtorek i środę czyli dni Modlitw o Urodzaje.


3. Próba Scholi w poniedziałek o godz. 14:00.


4. We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski i Odpust Parafialny. Porządek Mszy św. o godz. 8:00, 11:00 suma z procesją i 16:00.
Na sumie proszę do niesienia obrazów uczennice z ZS w Strażowie od kl. VI-III gimnazju i panie z Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego „Strażowianie”, do niesienia chorągwi parafian-mężczyzn, do relikwii strażaków, do baldachimu Radę Parafialną.


5. We czwartek generalna próba dzieci z klasy III przed I- komunią świętą po mszy św. Wieczornej, a spowiedź dla dzieci komunijnych, rodziców, rodziców chrzestnych i rodzin w sobotę od godz. 9:00-10:00.


6. W niedzielę 8 maja o godz. 10:30 I komunia święta w parafii.


7.W piątek 6 maja święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba to też początek Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.


8. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek spowiedź od godz. 17:00, odwiedziny chorych od godz. 8:00.W I sobotę Nabożeństwo Fatimskie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18:00. Składka na Radio Maryja i Tv Trwam. Przynosimy na procesję z Figurą M.B. Fatimskiej świece. Zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału w Nabożeństwach Fatimskich.


9. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Buk Romana.


10. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła. Bóg zapłać.


11. Bóg zapłać parafianom za udział w przygotowaniach do wizytacji biskupa w parafii. Bóg zapłać grupie sprzątającej kościół i rodzicom młodzieży bierzmowanej za sprzątanie świątyni, złożone ofiary na cele parafialne i diecezjalne.
Na poniedziałek przed odpustem do sprzątanie kościoła proszę następujące osoby: 1) Kuraś Robert, 2) Halak Urszula, 3) Salach Agnieszka, 4)Frólich Agnieszka, 5) Buk Katarzyna, 6 ) Król-Wisz Anna,  a rodziców dzieci  komunijnych na generalne sprzątanie kościoła  i obejścia przed i komunią świętą.


12. Zapowiedzi przedślubne:
Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: 


1)Krzysztof Kamil Blim, syn Zbigniewa i Lucyny Szpetnar, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Krasnem Parafia Strażów z Katarzyną Koba, córka Janusza i Lucyny Śpiewak, ur. w Kolbuszowej, zam. w Przyłęk Parafia Ostrowy Tuszowskie. Zap 3.


2)Dominik Łukasz Szybisz, stan wolny, syn śp. Adama i Urszuli Adamiec, ur. w Rzeszowie, zam. w Krasnem, Parafia Strażów z Izabelą Ritą Skomra, stan wolny, córka Artura I Renaty Rzezicka, ur. w Rzeszowie, zam. w Rzeszowie, Parafia MB Królowej Polski w Rzeszowie. Zap 2.


3)Jarosław Kazimierz Barnat, stan wolny, syn Bolesława i Katarzyny Buk, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Sabiną Mariolą Kołodziej, stan wolny, córka Andrzeja i Bożeny Skrobacz, ur. w Strażowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap 2 . 


4) Jarosław Wiesław Ostrowski, stan wolny, syn Wiesława i Elżbiety Bartman, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Eweliną Barbarą Mazur, stan wolny, córka Roberta i Agnieszki Mazur, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap 1.


INTENCJE MSZALNE –01.05. – 08.05.2016 r.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


źródło:youtube

źródło:youtube

źródło:youtube

źródło:youtube

źródło:youtube

źródło: parafia.strazow.pl

Dodaj komentarz