Od 20. czerwca polecimy z Rzeszowa do Gdańska

Polskie Linie Lotnicze LOT regularnie przywracają krajowe połączenia lotnicze. Od 20. czerwca realizowane będą loty z Rzeszowa do Gdańska.

PLL LOT poinformował, że od 20. czerwca uruchamia kolejne połączenia z rzeszowskiego lotniska w Jasionce. W soboty realizowane będzie połączenie do Gdańska. Z początkiem czerwca uruchomiono połączenia lotnicze z Warszawą.

Pomimo, że loty z Gdanskiem odbywać się będą tylko w soboty, jest to niewątpliwie oczekiwane połączenie. Rejsy lotnicze będą osbywać się według następującego rozkładu: z Gdańska odlot o 13:20 – 14:40 przylot do Jasionki (w soboty) oraz odlot z Jasionki o godzinie 15:40 – 17:05 przylot do Gdańska (w soboty).

Polskie Linie Lotnicze LOT, spółka Skarbu Państwa, ogłosiła niedawno, że od najbliższego poniedziałku 1. czerwca wznawia połączenia krajowe. W związku z tym z podrzeszowskiej Jasionki polecimy do Warszawy.

Póki co startują tylko loty z Rzeszowa do Warszawy. Jeszcze końcem 2019 roku mówiono o uruchomieniu innego połączenia rzeszowskiego lotniska z Gdańskiem. Niestety epidemia pokrzyżowała plany rządowej spółki PLL LOT.
“Z zadowoleniem przyjęliśmy decyzję narodowego przewoźnika PLL LOT o odmrożeniu krajowych rejsów pasażerskich. Jasionka znalazła się wśród 8 portów regionalnych do których w pierwszej kolejności będą wznowione loty” – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

Uruchamiane z początkiem czerwca połączenie z Warszawą, w pierwszej fazie odmrażania lotów krajowych w Polsce, zakłada 12 rejsów na tydzień. Samoloty będą latać według poniższego harmonogramu:

Warszawa – 07:00 – Rzeszów –   8:00 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek piątek, sobota)

Rzeszów – 09:30 – Warszawa – 10:30 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek piątek, sobota)

Warszawa – 17:00 – Rzeszów – 18:00 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek piątek, niedziela)

Rzeszów – 19:30 – Warszawa – 20:30 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek piątek, niedziela)

Obsługa wszystkich rejsów po Polsce odbywać się będzie według ścisłych procedur bezpieczeństwa. Rygor sanitarny, gwarantujący bezpieczeństwo przede wszystkim pasażerów, to dostępność terminala jedynie dla pasażerów posiadających ważny bilet  (oraz ewentualnie opiekunów osób niepełnosprawnych i małoletnich) i obowiązek zakrywania dróg oddechowych. W terminalu lotniczym czynne będzie tylko jedno wejście do terminala, gdzie przy wejściu dokonywany będzie pomiar temperatury ciała, wydzielono odpowiednie miejsca wyznaczające przestrzeganie odległości 1,5 metra pomiędzy podróżnymi, w różnych miejscach rozmieszczone zostały środki dezynfekujące. Sami pasażerowie z rejsów przylotowych będą odseparowani od tych wylatujących.

“Powrót do latania wymagał od nas wypracowania i wdrożenia nowych procedur bezpieczeństwa. Śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy gotowi aby od 1 czerwca powitać Państwa na lotnisku gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa. Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty naszego lotniska, a w szczególności zapraszamy przedstawicieli biznesu dla których lotnicze połączenie ze stolicą jest bardzo ważne” – dodaje prezes Hamryszczak.

W celu ułatwienia pasażerom podróżowania ze stolicy Podkarpacia do Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywraca (w niepełnym zakresie) funkcjonowanie linii lotniskowej nr 53, według harmonogramu:

w dni powszednie:
• z Dworca Lokalnego 17:10
• z Jasionki – Port Lotniczy 18:20
w soboty:
• z Dworca Lokalnego 7:10
• z Jasionki – Port Lotniczy 8:10
w niedziele:
• z Dworca Lokalnego 17:00
• z Jasionki – Port Lotniczy 19:00.

Dodaj komentarz