Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018 r.

1. Dzisiaj dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami i po mszach świętych zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

2. Dzisiaj w Naszej Parafii rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych. Prowadzi je ks. Kamil Kojder (plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii). Zapraszam do udziału wszystkich parafian.

3. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Wojnar Heleny.

4. W czwartek o godz. 17:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17:00, odwiedziny chorych od godz. 8:00, Droga Krzyżowa o godz. 8:30, 16:00 dla dzieci i po Mszy świętej wieczornej o godz. 18:30. Zapraszam. Dzieci na drogę krzyżową przynoszą krzyżyki.

W pierwszą sobotę Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne od godz. 16:00. Po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszy św. o godz. 17:00 składka na dzieła Radia Maryja i TV Trwam.

6. W przyszłą niedzielę imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Modlimy się w jego intencji. To też pierwsza niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę z racji kolędy.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na cele parafialne, na poniedziałek na godz. 11:00 i sobotę na godz. 8:00 proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Rajzer Anna, 2)Mikuszewska Barbara, 3)Kuczma Renata, 4)Czach Edyta, 5)Łuczyk Małgorzata, 6)Długosz Sabina, 7)Rejman Joanna, 8)Materna Małgorzata, 9)Zielińska Danuta, 10)Materna Teresa.

9. Msze św. w tygodniu: w poniedziałek, w piątek o godz. 18:00, we wtorek o godz. 8:00 i 18:00, w środę o godz. 10:00 i 18:00, we czwartek i w sobotę o godz. 17:00. W przyszłą niedzielę na sumie Chrzest dziecka. W niedzielę gorzkie żale o godz. 15:30. Składka na gorzkich żalach na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać ofiarodawcom.

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Krzysztof Mariusz Goclon syn Tadeusza i Grażyny Dembowska, stan wolny, zamieszkały w Jasionce, parafia Jasionka z Eweliną Gunią córka Kazimierza i Wiktorii Głowiak, stan wolny, zamieszkała w Strażowie, parafia Strażów. Zap. III

11. Ogłoszenie ks. Rektora WSD w Rzeszowie:
W myśl przepisów prawa Kanonicznego podaje do wiadomości, że kleryk V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie Jakub Piotr Gunia syn Jana i Teresy, urodzony 01.08.1993 w Rzeszowie, ochrzczony 05.09.1993 r. w Krasnem, pochodzący z Naszej Parafii ma wkrótce otrzymać święcenia diakonatu i prezbiteratu. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym ks. Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie lub tutejszy urząd parafialny. Dziękując bogu za wielki dar kapłańskiego powołania, modlimy się gorąco w intencji naszego rodaka Jakuba, który wkrótce ma przyjąć święcenia diakonatu i prezbiteratu. Módlmy się również o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne dla całego kościoła.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Dodaj komentarz