Uwaga na silny wiatr na Podkarpaciu. Meteorolodzy ostrzegają

W porywach do 80 km/h –  mogą wystąpić podmuchy silnego wiatru w sobotę i niedzielę na Podkarpaciu ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dla naszego regionu wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Meteorolodzy ostrzegają, że w naszym województwie może wystąpić silny wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego-zachodu. Ostrzeżenie obowiązuje do niedzieli do godz. 15:00.
treść ostrzeżenia nr 44

Zjawisko: Silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo podkarpackie
Ważność: od 2017-03-18 18:00:00 do 2017-03-19 15:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego-zachodu.
Prawdopodobieństwo: 80%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-03-18 10:09:00
Synoptyk: Piotr Wałach

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi bardzo prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, w tym nie parkowanie samochodów pod drzewami.

 Pamiętajmy o bezpieczeństwie:

„Należy właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, a którego mogłyby zostać porwane przez silny podmuch wiatru i stanowić zagrożenie dla ludzi. Nie wychodzić z domu, jeśli porywy wiatru przekraczają 70 kilometrów na godzinę. Unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi. Nie prowadzić prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków. Jeśli planujemy podróż samochodem to lepiej ją przełożyć do czasu poprawy pogody. Przestawić samochód spod drzewa, tablicy reklamowej oraz słupa energetycznego”.

Skutkami silnego wiatru na Podkarpaciu mogą być uszkodzenia budynków, dachów, połamane gałęzie i drzewa oraz utrudnienia komunikacyjne.

Dodaj komentarz