Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkanocna 17.04.2016 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – Patronalne Święto Papieskiego Dzieła Św. Piotra Apostoła i rozpoczęcie tygodnia modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W ubiegłą niedzielę parafianie złożyli na budowę kościoła w Rzeszowie bł. Władysława Findysza kwotę 2850 zł. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje za cegiełkę na budowę świątyni i zapewnia o modlitwie za wszystkich darczyńców.

 2. Dzisiaj po sumie spotkanie z młodzieżą z kl. III gimnazjum i z ich rodzicami, w sprawie Bierzmowania, natomiast w przyszłą niedzielę 24.04. br., po sumie próba generalna ze świadkami przed bierzmowaniem, obecność obowiązkowa.

 3. W poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej próba dzieci komunijnych.

 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja grupy parafialnej dla Intronizacji N.S.P.J. w parafii i za grzeszników.

 5. Spowiedź dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, ich rodziców, świadków, rodziny codziennie pół godziny przed Mszą św.

 6. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kamińskiej Zofii.

 7. W sobotę uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.

 8. Radni parafialni dyżurują i przyjmują wpłaty w zakrystii na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła. Dotychczasowym ofiarodawcom składamy Bóg Zapłać.

 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:1) Gaweł Tomasz, 2) Muroń Bogda, 3)Gaweł Katarzyna, 4) Paszek Ewa, 5)Sojka Magdalena, 6)Gaweł Renata,  7)Gunia Dawid, 8) Gunia Lucyna, 9) Dziadosz Teresa,10) Malec Halina.
  Grupa informuje w zachrystii, o której godzinie będzie sprzątać kościół w poniedziałek i sobotę.


 10. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00

 11. Parafia Krasne organizuje pielgrzymkę w dniach 17 i 18 maja br. do Lichenia i Torunia – na poświęcenie świątyni jako Wotum Wdzięczności za Pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawła II. Koszt pielgrzymki 150 zł. Wyjazd 17 maja o godz. 4:00 – powrót 18 maja, po uroczystościach w Toruniu. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy w zachrystii.

 12. W przyszłą niedzielę 24 kwietnia br. odbędzie się na prośbę Ojca Świętego Franciszka zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty liczy, że wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę. Zbiórka zostanie przekazana za pośrednictwem nuncjatury do sekretariatu stanu. Będzie to zbiórka do puszek po wszystkich Mszach świętych.

 13. Ministranci po Mszach św. Będą rozdawać wiernym obrazki pamiątkowe na Jubileusz 1050 Rocznicy Chrztu Polski.

 14. Zapowiedzi przedślubne:
  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: 


  1)Krzysztof Piotr Rząsa, syn Andrzeja i Janiny, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie z Katarzyną Ewą Gemra, córka śp. Stanisława i Grażyny, stan wolny, ur. W Jarosławiu, zam. w Pruchniku. Zap. 3.


  2)Michał Bogusław Stochla, syn Bogusława i Emilii, stan wolny, zam. w Łące, z Gabrielą Agatą Puziewicz, córka Andrzeja i Grażyny. stan wolny, zam. W Strażowie. Zap. 3.


  3) Marcin Łukasz Siwik syn Zdzisława i Anny Domarska, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie z Urszulą Krystyną Zając, córka Mariana i Haliny larwa, stan wolny, ur. w Biłgoraju, zam. w Woli Kulońskiej, Parafia Potok Górny. Zap. 2.


  4) Mariusz Krzysztof Puziewicz, syn Piotra i Ewy Wiercioch, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Łukawcu, Parafia Łukawiec p.w. Miłosierdzia Bożego z Izabelą Karoliną Kumor, córka śp. Wiesława i Marii Tokarz, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie. Zap. 2.


   INTENCJE MSZALNE –18.04. – 24.04.2016 r.


  Niech Maryja Królowa wyprasza
  u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
  potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia