Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2016r.

 1. Dziś Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godz. 15:30 i Msza św. Na Gorzkich Żalach składka na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.

 2. We wtorek 1 marca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja po Mszy św. dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii i modlitwy za grzechy świata. Zapraszamy jak najwięcej parafian do wspólnej modlitwy. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Rydzik Anny.

 3. W piątek 4 marca święto św. Kazimierza. Imieniny ks. bpa Kazimierza Górnego, modlimy się w intencji solenizanta. Ks. Biskup odprawi Mszę św. w bazylice OO. Bernardynów w czwartek, 3 marca, o godz. 18.30.

 4. W zakrystii po Mszach św. można dokonywać wpłat na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła. Bóg zapłać za składane wpłaty.

 5. Są baranki z Caritasu na stół Wielkanocny w cenie 4 zł. Ofiary są przeznaczone dla ubogich. Można je nabyć u pań z Caritas Parafialnego, na stoliku za ławkami.

 6. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, I-y piątek i I-a sobota miesiąca. Spowiedź w I-y piątek od godz. 16:00, odwiedziny chorych od godz. 8:00, w I-ą sobotę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18:00 i składka na Radio Maryja i TV Trwam.

 7. W dniach 03 – 06.03.2016 r. czyli od czwartku do niedzieli Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Zapraszam wszystkich do udziału: dzieci, młodzież i dorosłych. Plan rekolekcji dostępny jest w gablotach i na stronie internetowej parafia.strazow.pl

 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Kluz Monika, 2)Skomra Dorota, 3)Sieczko Ewa, 4)Materna Jolanta, 5)Mazur Ewa, 6)Chmiel Beata, 7)Kwiecień Anna, 8)Zakroczmenna Elżbieta, 9)Ostrowska Aneta.
  Na poniedziałek grupa informuje w zakrystii, o której godzinie będą sprzątać kościół.


 9. W niedzielę 06.03.2016 r. Młodzież z Dekanatu zaprasza na comiesięczne nabożeństwo przygotowujące do ŚDM w Krakowie. Spotkanie odbędzie się w Kościele Parafialnym w Załężu – Rzeszowie Mszą św. o godz. 18:00. Zapraszam młodzież z naszej parafii do udziału.

 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium księży Oblatów w Świętym Krzyżu i Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie 19.03.2016 r. Proszę się zapisywać!.

  Zachęcamy i przypominamy o zapisach na wyjazd na światowe dni młodzieży do Krakowa. Zapisy do końca lutego. Formularze i dodatkowe informacje dostępne za ławkami.


INTENCJE MSZALNE – 29.02. – 6.03.2016 r.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia

DROGA KRZYZOWA 2016 new

WIELKI POST rekolekcje
Kalendarz na Wielki Post w Naszej Parafii
40 dni wielkiego postuźródło: parafia.strazow.pl


 OGŁOSZENIA SPOŁECZNE

Redakcja portalu parafia.strazow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych ogłoszeń i komunikatów społecznych.

Ogłoszenie Dyrektora ZS w Strażowie

Ogłasza się zapisy dzieci urodzonych w roku 2009 do klasy pierwszej;
Urodzonych w roku 2010 do oddziału przedszkolnego funkcjonującego w szkole lub klasy pierwszej na wniosek rodzica.
Zapisu można dokonać w dniach od 1.03 – 31.03.2016 r. w sekretariacie szkoły. Do zapisu konieczny jest pesel dziecka i akt urodzenia.
Jeśli w oddziale przedszkolnym w szkole będą wolne miejsca, to szkoła przyjmie dzieci urodzone w roku 2011 (pięciolatki).

Sekretariat czynny od pon. – pt. w godz. 8:00 – 13:30. tel. 17 77 11 854.