Zmiany w kursowaniu pociągów w regionie

W niedzielę wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Na Podkarpaciu największa zmiana dotyczy uruchomienia, po 12 latach przerwy, połączeń pasażerskich na trasie Mielec – Dębica. Pociągi Regio ruszą tam od 1 września.

W dni robocze zaplanowano 8 połączeń, a od października także dwa w niedziele. Spalinowe szynobusy będą wyposażone w klimatyzację, Wi-Fi, biletomaty i udogodnienia dla niepełnosprawnych. Trasę z Dębicy do Mielca podróżni pokonają w 35 minut. Dostęp do kolei zapewnią nowe perony na przystankach: Wojsław, Rzochów, Rzemień, Tuszyma, Dąbie koło Dębicy, Pustków, Pustynia oraz stacjach: Mielec i Kochanówka Pustków.

W niedzielę po raz ostatni pojadą wakacyjne pociągi z Rzeszowa do Zamościa i Sandomierza oraz z Jarosławia do Lublina. Weekendowy pociąg „Wojak Szwejk” z Rzeszowa i Sanoka do słowackich Medzilaborzec będzie kursował do 5 września.

W ramach korekty rozkładu jazdy na linii 101 w dni robocze pojawi się dodatkowy pociąg na trasie Lubaczów – Jarosław. Z powodu prac na linii 91 do 15 października pociągi nie będą się zatrzymywały na przystanku Żurawica. Na odcinku Żurawica Rozrządowa – Żurawica zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

od 29 sierpnia do 6 listopada 2021 r. będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów uruchamianych przez POLREGIO sp. z o.o. na terenie województwa podkarpackiego. Zmiana rozkładu jazdy jest bezpośrednim następstwem prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe prac modernizacyjnych. Nieznacznej zmianie ulegną godziny kursowania niektórych pociągów.

POLREGIO kontynuuje realizację oferty przewozowej obejmującej połączenia kolejowe na terenie województwa podkarpackiego zgodnie z zamówieniem Organizatora Przewozów – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Realizacja połączeń dotyczy zarówno pociągów REGIO oraz kursującej od 1 stycznia 2021 r „Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej” (PKA) utworzonej przez Urząd Marszałkowski.

29 sierpnia po raz ostatni pojadą wakacyjne pociągi z Rzeszowa do Zamościa i Sandomierza oraz z Jarosławia do Lublina. Pociąg „Wojak Szwejk” w relacji Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów i Medzilaborce – Sanok – Medzilaborce będzie kursował do 5 września w piątki, soboty i niedziele.

 • Rzeszów odjazd 5:05 (piątki) i 5:59 (soboty i niedziele) – Medzilaborce przyjazd 10:24,
 • Medzilaborce odjazd 17:48 – Rzeszów przyjazd 21:59,
 • Medzilaborce odjazd 10:31 – Sanok przyjazd 12:12,
 • Sanok odjazd 15:45 – Medzilaborce przyjazd 17:36.

Od 1 września po 12 latach przerwy zostanie wznowiony ruch pociągów REGIO na linii 25 na odcinku Dębica – Mielec – Dębica. Organizator Przewozów zamówił 8 połączeń w dni robocze i 2 połączenia w niedziele, które będą realizowane nowoczesnym taborem spalinowym własności Urzędu Marszałkowskiego wyposażonym w klimatyzację, Wi-Fi,  automaty biletowe i udogodnienia dla niepełnosprawnych. Dzięki wykonanym pracom modernizacyjnym trasę z Dębicy do Mielca będzie można przejechać w 35 minut.

 • Dębica odjazd 5;12 – Mielec przyjazd 5;47,
 • Dębica odjazd 6;50 – Mielec przyjazd 7;24,
 • Dębica odjazd 13;41– Mielec przyjazd 14;15,
 • Dębica odjazd 15;22 – Mielec przyjazd 15;56,
 • Mielec odjazd 5;55 – Dębica przyjazd 6;30,
 • Mielec odjazd 7;32 – Dębica przyjazd 8;07,
 • Mielec odjazd 14;23 – Dębica przyjazd 14;58,
 • Mielec odjazd 16;04 – Dębica przyjazd 16;39.

Ponadto na wniosek podróżnych Organizator Przewozów zdecydował o zwiększeniu ilości połączeń na linii 101. Dodatkowo w dni robocze będzie kursował pociąg  Jarosław odj. 13:43 – Lubaczów przyj. 14:37 skomunikowany w Jarosławiu z Regio z kierunku Rzeszowa i Przemyśla oraz pociąg Lubaczów odj. 14:47 – Jarosław przyj. 15:41 skomunikowany z pociągami Intercity w kierunku Warszawy i Wrocławia oraz Regio do Przemyśla i Rzeszowa.

Pociąg z Jarosławia do Horyńca Zdroju z godz. 15:45 zostanie przesunięty na godz. 16:22 tj. po skomunikowaniu z pociągami Intercity z kierunku Szczecina i Bohumin/Katowice oraz Regio z Przemyśla i Rzeszowa.

W związku pracami modernizacyjnymi na liniach 91 i 108 zostanie wprowadzona Zastępcza Komunikacja Autobusowa (ZKA). W ZKA obowiązuje ograniczenie przewozu rowerów oraz osób niepełnosprawnych na wózkach.

Na linii 91 do 15 października pociągi nie będą się zatrzymywały na przystanku Żurawica. Zostanie wprowadzona ZKA na odcinku Żurawica Rozrządowa – Żurawica – Żurawica Rozrządowa. Dodatkowe BUS-y będą dowoziły i odwoziły podróżnych do i od wszystkich pociągów kursujących na tym odcinku.  

Rozkłady jazdy do pobrania w sekcji poniżej.

Podróżnych prosimy o zapoznanie się ze zmienionym rozkładem jazdy. Informacje o rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO można uzyskać pod numerem telefonu infolinii: 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarkach na stronach internetowych: polregio.pl, portalpasazera.pl.

Z uwagi na korekty w rozkładzie jazdy apelujemy do podróżnych, aby przed planowanym wyjazdem dokładnie zapoznali się ze zmienionym rozkładem jazdy pociągów.

 

Dodaj komentarz