Zmarł śp. ksiądz proboszcz parafii w Krasnem

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. księdza  dr Adama Dzióba proboszcza parafii w Krasnem. Prosimy o modlitwę w jego intencji. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…

W dniu dzisiejszym 12.09.2020 roku zmarł śp. ksiądz dr Adam Dzióba proboszcz parafii Krasne p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Informacja o śmierci proboszcza pojawiła się na stronie parafii w Krasnem w sobotę.

ZMARŁ KSIĄDZ PROBOSZCZ DR ADAM DZIÓBA
PROSIMY O MODLITWĘ W JEGO INTENCJI

W niedzielę Msze święte będą odprawiane w kościele, według normalnego porządku przez księży spoza parafii wyznaczonych przez księdza dziekana. Kościół parafialny w Krasnem został zdezynfekowany.

Bierzmowanie młodzieży z parafii Krasne odbędzie się w późniejszym terminie.

Ks. dr Adam Dzióba miał 54 lata pochodził z Lipnicy. W 1985 r. zdał maturę w kolbuszowskim LO. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu 15.06.1991 r. przyjął święcenia kapłańskie.
Na początku lat 90′ pracował w parafii pw. św. Rocha w Słocinie. Jako doktor nauk teologicznych, specjalizował się w teologii pastoralnej.

W latach 1997 – 2008, był katechetą w Załężu. Przez wiele lat pełnił funkcję Duszpasterza Rodzin Diecezji Rzeszowskiej. Proboszczem w Krasnem był od 2010 roku

Dwa dni temu informowaliśmy o tym, że u duchownego potwierdzono obecność koronawirusa.

We wtorek 8 września proboszcz trafił do szpitala w Dębicy, gdzie wykonano mu test pod kątem COVID-19. W czwartek 10 września ksiądz proboszcz parafii w Krasnem został przewieziony do szpitala w Łańcucie. Kapłan od kilku dni źle się czuł. W minioną niedzielę już nie sprawował posługi kapłańskiej.
Rzeszowski sanepid potwierdził w czwartek że duchowny ma dodatni wynik testu na COVID-19. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne i ustalana jest lista osób, z którymi mógł mieć ksiądz w ostatnich dniach kontakt. Proboszcz ostatni raz kontakt z wiernymi miał w ubiegłym tygodniu.

Dodaj komentarz