Strażacy z całej Polski “pompują” dla Wojtusia. Rzeszów dołączył!

Spektakularny odzew strażaków OSP z całej Polski, również z Podkarpacia na akcję OSP Gaszyn. Druhowie lawinowo dołączają do internetowej akcji #GaszynChallange, organizowanej w szczytnym celu.

Zasady bardzo proste. Nominowane strażackie drużyny muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby.

Na internetowej platformie zbiórkowej siepomaga.pl trwa akcja zbierania funduszy na leczenie i rehabilitację 8-letniego Wojtusia z województwa łódzkiego. Dziecko choruje na ciężką chorobę SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni.
“Wojtuś wkrótce po otrzymaniu diagnozy zakwalifikował się do programu leczenia lekiem, który jest na etapie badań klinicznych. Zdecydowaliśmy się na ten krok, gdyż inny, jedyny obecnie lek na SMA dopuszczony w Polsce, nie był wówczas refundowany… Prawdopodobnie wkrótce Wojtuś przystąpi do tej refundowanej terapii, ale nie wiemy, jakie będą efekty. Jej zadaniem jest spowolnić lub zahamować postęp choroby. Często też pomaga i poprawia funkcjonowanie w pewnym stopniu. Działa on jednak nie na uszkodzony gen SMN1, który spowodował chorobę, a na inny gen – SMN2 i jego ewentualne kopie, które jednakże produkują o wiele mniej potrzebnego białka. Lek ten należy podawać co 4 miesiące, przez punkcję do rdzenia kręgowego – do końca życia. Przez najbliższe dwa lata jest zapewniona refundacja. Co będzie dalej? Tego nikt nie wie…” – piszą rodzice dziecka na zrzutce.

fot. siepomaga.pl

Na ciekawą propozycję pokazania siły strażackiej wpadła Ochotnicza Straż Pożarna w Gaszynie. Poprzez połączenie zabawy, wyzwania, sprawdzianu sprawności fizycznej, druhowie po całej Polsce, przy okazji prezentacji zadania, rozpowszechniają i wspierają akcję zbiórki pieniędzy na leczenie Wojtka.

Zobaczcie wykonanie zadania podkarpackich drużyn OSP:

Akcja zatacza w internecie ogromne kręgi – wyzwanie podejmują nie tylko strażacy, ale też urzędnicy, sportowcy, a nawet duchowni.

źródło: kurierrzeszowski.pl

Dodaj komentarz