Ogłoszenia parafialne NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, 5 kwietnia 2020 r.

1. Przed nami Wielki Tydzień – najważniejszy tydzień w całym roku kościelnym. W nim Triduum Paschalne (już świętowanie zmartwychwstania Pańskiego):
Wielki Czwartek (dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa),
Wielki Piątek (dzień męki i śmierci Chrystusa; obowiązuje w tym dniu post ścisły)
oraz Wielka Sobota (dzień adoracji Chrystusa w grobie i oczekiwanie na Jego zmartwychwstanie).
Rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty o 18.00. Przypominam, że w tych nabożeństwach może wziąć udział tylko 5 osób.
Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy i grobie. Zachęcam do indywidualnej czy też rodzinnej adoracji w domach. W sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Proszę tego poświęcenia dokonać w domu wg propozycji umieszczonej na stronie internetowej parafii.

2. Najbliższa niedziela 12 kwietnia to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Najważniejszy dzień całego roku liturgicznego.
Rezurekcja bez procesji o godz. 6:00, kolejne Msze św. w tym dniu: o godz. 7:30, 9:30 i 11:30. W Poniedziałek Wielkanocny: o godz. 7:30, 9:30 i 11:30.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. Na poniedziałek proszę do sprzątania następujące osoby:
Grażyna Gdakowicz, Katarzyna Teper, Beata Szuberla, Bronisława Szajnar, Zofia Kusa.
Natomiast w sobotę: Anetta Mendrala, Marta Wisz, Ewa Wisz, Lucyna Dubiel, Halina Raj.

4. Zapowiedzi przedślubne:
1) Paweł Piotr Kawa, s. +Jana i Wiktorii Kyc, stan wolny, zam. w parafii Strażów z: Karoliną Barbarą Klęk, c. Stanisława i Haliny Szubart, stan wolny, zam. w parafii Strażów, zapowiedź III.
2) Mieczysław Paweł Rędzia, s. +Stanisława i Bogumiły Rejman, stan wolny, zam. w parafii Strażów z: Anną Anetą Wróbel, c. Józefa i Marii Świder, stan wolny, zam. w Nosówce, parafia Zabierzów, zapowiedź III.
3) Dominik Rybak, s. Zbigniewa i Sabiny, zam. w parafii Rzeszów Świętego Krzyża, stan wolny ,z: Mariolą Kiwała, c. Józefa i Bernardy , zam. w parafii Strażów, stan wolny zapowiedź III.

Dodaj komentarz