Utrudnienia w ruchu w związku z rozpoczynającymi się KultUraliami Uniwersytetu Rzeszowskiego

W czwartek w Rzeszowie rozpoczną się KultUralia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Imprezę rozpocznie korowód studentów, którzy sprzed budynku głównego uniwersytetu przejdzie na rzeszowski Rynek. Po uroczystościach, studenci wyruszą na plac przy ul. Dołowej, gdzie w tym roku odbędą się koncerty. Podczas przemieszczania się korowodu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Uczestnicy „KultUraliów 2019” zbiorą się pod budynkiem głównym Uniwersytetu Rzeszowskiego, przy ul. Rejtana. Około godz. 16 wyruszą w kierunku Rynku. Uczestnicy korowodu przejdą ulicami Rejtana, Lwowską, Al. Piłsudskiego, Grunwaldzką, Matejki i Słowackiego. Na Rynek korowód dotrze około godz. 17.

Po uroczystym rozpoczęciu KultUraliów około godz. 18.50, studenci wyruszą z Rynku w kierunku akademików przy ul. Cichej. Przejdą ulicami Słowackiego, Szopena, Kilara, Trasą Zamkową, ul. Podwisłocze, Kwiatkowskiego do ul. Cichej, gdzie dotrą około godz. 20.

Korowód studentów poruszać się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewej strony pochodu. Na jego trasie funkcjonariusze blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch. W razie konieczności, będą zamykać mijane przez studentów ulice.

Dodaj komentarz