Trzy dni koncertów i zabawy podczas Rzeszowskich Juwenaliów

RZESZOWSKIE JUWENALIA 2019. Finał Rzeszowskich Juwenaliów 2019 odbędzie się w dn. 9-11 maja. Znamy już pierwsze gwiazdy, które wystąpią podczas imprezy – wśród nich m.in. Krzysztof Cugowski, Lady Pank, Happysad.

Finałowe koncerty odbędą się w dn. 9-11 maja, ale już w kwietniu studenci będą bawić się m.in. podczas konkursów piosenek, zawodów sportowych, tanecznych itp.

Impreza odbędzie się na Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Tym razem studenci Politechniki organizują imprezę sami.

Na scenie głównej rzeszowskich juwenaliów zaprezentują się:

 • Piękni i Młodzi
 • Nocny Kochanek
 • Mikrokosmos
 • Otsochodzi
 • Mrzonki
 • Happysad
 • Lady Pank
 • Daria Zawiałow
 • Grupa MADE
 • Marcin “Kali” Gutkowski
 • Sławomir
 • O.S.T.R.
 • Krzysztof Cugowski
 • Otava Yo
 • Paluch

Ta lista nie jest jednak jeszcze zamknięta, kolejne nazwiska poznamy wkrótce.

Poniżej godzinowa rozpiska koncertów.

Koncertowy Finał Rzeszowskich Juwenaliów jak co roku rozpocznie się na rzeszowskim Rynku przekazaniem studentom symbolicznego klucza do bram miasta przez prezydenta Tadeusza Ferenca (9 maja). Żacy przejmą władzę w Rzeszowie na czas juwenaliów. Następnie zgromadzeni na Rynku w Rzeszowie studenci, przebrani w zabawne stroje, w barwnym korowodzie przejdą ulicami na miasteczko Politechniki Rzeszowskiej. Tam na dobre rozpoczną się 26. Rzeszowskie Juwenalia.

Program Rzeszowskich Juwenaliów na Rynku w Rzeszowie:

– godz. 16:00 – Występ Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej pod dyrekcją Lidii Chalińskiej,
– godz. 16:15 – koncert Dawida Wojtonia – zwycięzcy VI Studenckiego Konkursu Piosenki „Kill me the music” w kategorii soliści,
– godz. 16:45 – występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „POŁONINY”,
– godz. 17:00 – koncert zespołu Fever – zdobywcy dzikiej karty VI Studenckiego Konkursu Piosenki „Kill me the music”,
– godz. 17:30 – oficjalne otwarcie Rzeszowskich Juwenaliów 2019 przez władze miasta oraz władze Politechniki Rzeszowskiej, symboliczne przekazanie klucza do bram miasta przez Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa,
– godz. 18:00 – Przemarsz korowodu na miasteczko Politechniki Rzeszowskiej.

W programie tegorocznej imprezy na uczestników czekają liczne koncerty, wielkie grillowanie, park rozrywki, tor gokartowy oraz wiele innych atrakcji. Na scenie głównej zobaczymy m.in. Sławomira, Krzysztofa Cugowskiego, Lady Pank, Noocnego Kochanka, Pięknych i Młodych, Happysad czy O.S.T.R. Na scenie klubowej zaprezentują się m.in.: DJ Cristov, Kyde, Cold One. Na scenie Pewex wystąpią m.in.: Chwytak & Dj Wiktor, DJ Silver, Ramzes i Mariola oraz Baciary.

Trasa przejścia korowodu

Uczestnicy korowodu będą przemieszczać się ulicami Matejki i Grunwaldzką, które zostaną całkowicie zamknięte. Następnie przejdą ulicami Piłsudskiego, (ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do Ronda Dmowskiego oraz samo rondo będą w czasie przemarszu całkowicie zamknięte dla ruchu), Cieplińskiego, Lisa Kuli, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej i Akademickiej, gdzie około godz. 19.30 przemarsz powinien się zakończyć. Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu, gdyż uczestnicy będą poruszać się prawym pasem ruchu (buspasem).
Na trasie studenckiego pochodu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej w tym roku zdecydował się na samodzielnie przygotowanie juwenaliów. Impreza potrwa od 2 kwietnia do 12 maja. Nową formułą jest „Juwenaliowy Mix Wydarzeń”, m.in. z 6. edycją studenckiego konkursu piosenki „Kill me with the music”, zajęciami z zumby, turniejem piłki siatkowej, międzyuczelnianym turniejem piłki nożnej, kursem samoobrony, kursem wspinaczki sportowej, grą terenową „PRzebiegnij się”. W planach są też taneczny kalejdoskop, noc filmowa, international day, new technology day. Uczestników czeka szereg imprez integracyjnych, jak wielkie grillowanie, czy bieg na orientację w budynku L.

Wielki Koncertowy Finał zaplanowany jest od 9 do 11 maja. Miasteczko Akademickie PRz tradycyjnie zmieni się w muzyczne centrum regionu.- Na scenach będzie można usłyszeć takich artystów, jak: Krzysztof Cugowski, Lady Pank, Happysad, Nocny Kochanek, Piękni i Młodzi oraz Baciary. Nie stanowią one nawet połowy wszystkich gwiazd, które zaprosiliśmy na studenckie święto – zaznacza Michał Klimczyk, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej.

Samorząd stopniowo chce uchylać rąbka tajemnicy. – Jesteśmy przekonani, iż tegoroczna propozycja muzyczna będzie jedną z najlepszych festiwalowych ofert w Polsce – zapowiadają studenci PRz. – Tradycyjnie na terenie imprezy nie zabraknie wyjątkowych atrakcji, jak skoki na bungee i wyścigów na torze gokartowym.

Wielki Koncertowy Finał będzie bezpłatny dla studentów. Inne osoby muszą kupić bilety w cenach: 40 zł (w okresie od 1 do 15 kwietnia, karnet 3-dniowy), 50 zł (16-30 kwietnia, karnet 3-dniowy) lub 25 zł – (bilet jednorazowego wstępu na teren imprezy, w maju).

Bilety w przedsprzedaży będzie można kupić w następujących lokalizacjach:

• Lord Jack, ul. Rynek 3
• Pewex Pub, ul. Rynek 18
• Piwa Świata, ul. Joselewicza 6
• Anomalia Pub, ul. Joselewicza 6
• Selectshop Millennium Hall, poziom 2, Al. Kopisto 1
• Selectshop Galeria Rzeszów, poziom -1, Al. Piłsudskiego 44
• Biuro Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, ul. Akademicka 1/23

Finał 6. edycji Studenckiego Konkursu Piosenki „Kill me with the MUSIC” odbędzie się 9. kwietnia w Klubie LUKR. Eliminacje zaplanowane są w dniach 2 – 3 kwietnia. Ideą konkursu jest wsparcie merytoryczne, organizacyjne i promocyjne talentów muzycznych. Zwycięzcy wystąpią na scenach Rzeszowskich Juwenaliów, a w tym roku również na scenie Juwenaliów Wrocławskich. Wszyscy finaliści wezmą udział w warsztatach wokalnych, które poprowadzi Aleksandra Tocka – półfinalista 9.edycji programu “The Voice of Poland”. Aleksandra Tocka zasiądzie również w jury konkursu razem ze znanymi w branży muzycznej osobami takimi jak: Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz, Roman Owsiak, Małgorzata Boć oraz Zbigniew Jakubek.

Zupełnie nowym wydarzeniem będzie w tym roku New Technology Day organizowany we współpracy z firmą Fotoacc oraz Centrum Naukowo-Technologicznym Systemów Bezzałogowych. Jest to projekt dla osób zainteresowanych branżą systemów bezzałogowych
oraz technologiami, które potrafią być zarówno źródłem wiedzy, jak i rozrywki. Podczas New Technology Day będzie można wykonać loty dronem, spróbować swoich sił w symulatorze szybowca, poczuć się jak kierowca rajdowy w profesjonalnym symulatorze wyścigowym oraz poznać konstrukcję urządzeń bezzałogowych, a także wziąć udział w interesujących prelekcjach.

Rzeszowskie Juwenalia już dwukrotnie zdobyły tytuł Najlepszych Juwenaliów w Polsce podczas Gali Środowiska Studenckiego ProJuvenes organizowanej przez Parlament Studentów RP.

Dodaj komentarz