Na podkarpackich drogach trwa akcja policji! Co sprawdzają tym razem?

Mogą posypać się mandaty. Policjanci ruchu drogowego, po raz kolejny na drogach Podkarpacia prowadzą działania pod nazwą ,,SMOG”. Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Policyjne działania ukierunkowane są na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Funkcjonariusze za pomocą dymomierza sprawdzają czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagują również na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Kontrole drogowe z wykorzystaniem dymomierzy spalin są przeprowadzane regularnie i systematycznie przez policjantów ruchu drogowego. Działania te pozwalają wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin.

Akcja ma również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. Dzisiejsze działania są prowadzone na terenie całego kraju.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Dodaj komentarz