Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2018

Przed nami kolejny długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała i obchodzonym 1 czerwca Dniem Dziecka. Zapowiadana ładna, słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego, na drogę wyjedzie więcej pojazdów, motocyklistów i rowerzystów. Na drogach należy spodziewać się zwiększonej liczby policjantów ruchu drogowego.

Wczoraj, jak co roku, policjanci ruchu drogowego rozpoczęli działania pod nazwą “Boże Ciało 2018”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym na drogach Podkarpacia. Akcja potrwa do niedzieli, 3 czerwca.

Policjanci zatroszczą się o to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu podróży, dlatego już dziś rusza policyjna akcja “Boże Ciało 2018”. Spodziewając się większego natężenia ruchu związanego z wydłużonym weekendem, na drogach będzie więcej policyjnych patroli.

Funkcjonariusze będą dbać, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych. W razie potrzeby ręcznie pokierują ruchem, wyznaczą objazdy i poinformują kierowców o ewentualnych utrudnieniach.

Policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Będą również zwracać uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.

Nie będzie pobłażliwości dla osób, które wsiadają za kierownicę, mimo że wcześniej piły alkohol.

Na drogach będzie więcej patroli, także policjanci na motocyklach i w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

30.05 31.05 1.06 2.06 3.06 Razem
Wypadki 6
Ranni 8
Zabici 0
Nietrzeźwi kierujący 14

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.  Bądźmy ostrożni zwłaszcza w Boże Ciało – w tym dniu wierni będą uczestniczyć w procesjach, najczęściej poruszając się po drogach publicznych.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Dodaj komentarz