Uwaga kierowcy! Od piątku rusza remont Placu Śreniawitów w Rzeszowie będą utrudnienia w ruchu

Przez tydzień Plac Śreniawitów, jedno z najważniejszych skrzyżowań w Rzeszowie będzie wyłączone z ruchu. Aby przejechać przez centrum, trzeba będzie korzystać z objazdów.

Remont Placu Śreniawitów rozpocznie się już w ten piątek (27 kwietnia) o godz. 18 i potrwa do 4 maja do godz. 5.

Firma wykonująca remont po frezowaniu starej nawierzchni położy nową nawierzchnię asfaltową wzmocnioną o tzw. geosiatkę, która ma sprawić, że z Placu Śreniawitów znikną koleiny. W czasie modernizacji nastąpi także przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu. Zostaną założone pętle indukcyjne, wymienione sterowniki, okablowania i latarnie.

W związku z wyłączeniem placu z ruchu, Miejski Zarząd Dróg i Zarząd Transportu Miejskiego przygotował w porozumieniu z firmą wykonującą remont i policją przygotował objazdy.

Dla samochodów osobowych, które w dniach 27 kwietnia – 4 maja będą chciały przejechać przez centrum został przygotowany objazd od strony al. Cieplińskiego ulicami Mochnackiego, Hoffmanowej, Unii Lubelskiej, Dąbrowskiego, Zofii Chrzanowskiej, Hetmańską.

Z kolei od ul. Hetmańskiej pojedziemy ulicami: Zofii Chrzanowskiej, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, Hoffmanowej, Mochnackiego, Cieplińskiego. Objazd od ul. Kilara będzie ulicami Podpromie, Lenartowicza, Chodkiewicza. Natomiast od ul. Hetmańskiej ulicami Chodkiewicza, Lenartowicza, Podpromie, Kilara.

W związku z wprowadzonymi objazdami zostaną też zmienione trasy miejskich autobusów. I tak linie 0A, 0B, 3, 11, 15, 18, 28, 30,36, 38,59 i N1 dojadą do przystanku „Dąbrowskiego park”, a następnie objazdem przez Unii Lubelskiej, Hoffmanowej, Mochnackiego do Cieplińskiego i dalej trasą bez zmian.

Z kolei linia 39 dojedzie do przystanku „Dąbrowskiego pawilony”, następnie pojedzie objazdem przez ul. Chrzanowskiej, Hetmańską, Kilara i dalej trasą bez zmian. Linie 2 i 42 dojadą do przystanku „Kilara” trasą bez zmian. Następnie objazdem przez Hetmańską, Chrzanowskiej, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, Hoffmanowej, Mochnackiego do Cieplińskiego i dalej trasą bez zmian.

Linie 8, 26, 34 dojadą do przystanku „Hetmańska ZS Mech.”, następnie pojadą objazdem przez ulice Chrzanowskiej, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, Hoffmanowej, Mochnackiego, do Cieplińskiego i trasą dalej bez zmian.

Linie 5, 6, 7, 12, 13, 37 i N3 pojadą trasami bez zmian z racji tego, iż do ruchu podczas remontu dopuszczono tylko te autobusy. Z kolei dla linii 8, 26, 34, 39 zostanie na ul. Chrzanowskiej w kursach do ul. Dąbrowskiego ustawiony przystanek dodatkowy.

W trakcie remontu Placu Śreniawitów zostaną także z użytkowania wyłączone dwa przystanki na ul. Lisa-Kuli: przy galerii oraz przy rondzie. Najbliższy przystanek będzie znajdował się przy ul. Mochnackiego. Na każdym przystanku znajdzie się informacja, czy jest on czynny czy nie i gdzie znajduje się najbliższy przystanek. Na czas remontu najlepiej będzie korzystać nie z własnych samochodów, a z miejskiej komunikacji.

 

Dodaj komentarz