Ogłoszenia parafialne 4 Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Modlimy się o powołania w naszej parafii.

2. W poniedziałek uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i męczennika, patrona Polski.

3. We czwartek o godz. 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

4. W piątek o godz. 18:00 spotkanie młodzieży z całej parafii z kl. VII SP i 2 gimnazjum w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.

5. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Rapiej Aleksandry.

6. W niedzielę 29 kwietnia o godz. 10:30 poświęcenie i rozdanie książeczek dzieciom komunijnym z klasy 3 SP. Po mszy św. spotkanie z rodzicami z klasy komunijnej.

7. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na potrzeby parafii. Można dokonywać wpłat na konto parafialne, podane na stronie internetowej. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na cele parafialne, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Krawczyk Mariola, 2)Werle Zofia, 3)Pitera Krystyna, 4)Bałuszyńska Aldona, 5)Kopeć Anna, 6)Czarnożycka Agata, 7)Dybowska Magdalena, 8)Krupa Barbara, 9)Śmigiel Dorota, 10)Świerk Katarzyna, 11)Mendrala Małgorzata.

9. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, w środę rano o godz. 7:00 i 18:00. W sobotę Msza św. Ślubna o godz. 14:00, w niedzielę na sumie Chrzest dziecka.

10. Zapowiedzi przedślubne:

1. Jakub Marcin Kula syn Bolesława i Barbary Rojek ur. w Tarnowie, Parafia Tarnów św. Trójcy z Izabelą Marią Rejman córka Jana i Teresy Pasierb ur. w Rzeszowie zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap. II.

2.Kamil Paweł Tomoń syn Ryszardai Grażyny Zarych ur. w Strzyżowie, zam. w Rzeszowie Parafia Rzeszów bł. Karoliny Kózka z Elizą Pauliną Głowiak córka Henryka i Urszuli Kukuryk ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie parafia Strażów. Zap. II.

3.Piotr Bogusław Świder, stan wolny, syn Tadeusza i Krystyny ur. w Rzeszowie zamieszkały w Zagorzycach Dolnych, parafia Zagorzyce Dolne z Wiolettą Anną Magoń, stan wolny, córka Stanisława i Anny, urodzona w Łańcucie, zamieszkała w Krasnem Parafia Strażów. Zap. I


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Dodatkowe ogłoszenie dotyczy parafii na terenie gmin: Krasne,
Trzebownisko, Głogów Małopoloski, Boguchwała, Tyczyn.

Na prośbę Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart informujemy wiernych, że w związku z wnioskami dotyczącymi poszerzenia granic Rzeszowa o miejscowości z sąsiednich gmin, Wojewoda Podkarpacki organizuje spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami tym gmin w środę, 25 kwietnia o godz. 13.30 w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, przy ul. Grunwaldzkiej 15. Konsultacje będą dotyczyć wniosków Rady Miasta Rzeszowa o:
1. przyłączenia do obszaru miasta dziewięciu sołectw lub ich części z czterech gmin:
a) z gminy Tyczyn – obszaru sełectwa Matysówka;
b) z gminy Boguchwała – części obszaru sołectwa Racławówka;
c) z gminy Głogów Małopolski – obszaru sołectw: Miłocin i Pogwizdów Nowy;
d) z gminy Trzebownisko – obszaru sołectw: Zaczernie, Nowa Wieś, Jasionka, Tajęcina oraz części obszaru sołectwa Trzebownisko;
2. połączenie gminy miasto Rzeszów z gminą Krasne.

Spotkanie konsultacyjne w Urzędzie Wojewódzkim jest potrzebne przed wydaniem opinii i przekazaniem wniosków ministrowi ds. administracji publicznej.

Z wyrazami szacunku
ks. Jerzy Buczek
Kanclerz Kurii


Dodaj komentarz