W trosce o bezpieczeństwo podczas pierwszego dnia wiosny

Patrząc za okno, ma się wrażenie, że wiosna zapomniała o naszym regionie, mimo to właśnie dzisiaj przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dla dzieci i młodzieży to tradycyjnie „Dzień Wagarowicza”.

Dla młodzieży dzień wagarowicza, dla policjantów wzmożonej pracy. Funkcjonariusze apelują o rozwagę

Policjanci w tym dniu będą więc szczególnie dbać o bezpieczeństwo młodych mieszkańców Podkarpacia.

Zima jakoś nie może pożegnać się z naszym regionem. Mimo niezbyt wiosennej aury, wielu uczniów, zgodnie z tradycją, obchodzi dziś „Dzień Wagarowicza”. Nie wszyscy będą chcieli wziąć udział w zorganizowanych przez nauczycieli luźniejszych zajęciach. Wielu samodzielnie zadba o swój wolny czas. Policjanci będą patrolować rejony szkół i miejsca, które młodzi ludzie mogą odwiedzić w ramach “wiosennych wagarów”. Młodzież chętnie spędza wolny czas w centrach handlowych, parkach – wszędzie tam będą policjanci. Pod szczególnym nadzorem znajdą się punkty handlujące alkoholem, pod kątem ujawniania sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim.

Funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić kontrole stanu trzeźwości oraz uprawnień młodych kierowców, a także zapewnią bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w okolicach szkół i innych placówek oświatowych oraz biorących udział w korowodach i przemarszach organizowanych z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

Policjanci wydziałów prewencji, nie tylko dzisiaj, spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypominać im o bezpieczeństwie. Rozmawiają z nimi o zagrożeniach, jakie mogą czyhać na młodych ludzi, o tym jak sobie radzić w konkretnych sytuacjach, jak nie stać się ofiarą cyberprzemocy, ale także o odpowiedzialności karnej młodych osób.

Wszyscy zadbajmy o to, żeby pierwszy dzień wiosny nie był nudny, ale był bezpieczny.

źródło: policja.pl

Dodaj komentarz