„Chodź na LABĘ!” w Pierwszy Dzień Wiosny

Fundacja Rzeszowska ogłosiła konkurs „Chodź na LABĘ!”, w którym zachęca do wzięcia udziału w grze miejskiej po Rzeszowie. Wystarczy, że wszyscy chętni 21 marca 2018 r. w godz. 9 – 17 wybiorą się na spacer po Rzeszowie wzdłuż co najmniej jednej z trzech tras, opracowanych w Spacerownikach LABA.

Do wyboru są trasy:

1. Śladem Edwarda Janusza – ścieżka w Śródmieściu prezentująca Rzeszów z lat galicyjskich i nawiązująca do fotograficznego dziedzictwa zakładu E. Janusza, czas przejścia: 90 min., wiek: 12+;
2. Śladem mniejszego braciszka św. Franciszka – ścieżka w Śródmieściu prezentująca dzieciom miejsca i obiekty w centrum Rzeszowa poprzez przygody ptaszka Klemensa poszukującego serca miasta, czas przejścia: 45 min., wiek: 7+;
3. Wyprawa lisa – ścieżka prezentująca przyrodniczą stronę osiedla Śródmieście i gen. Grota Roweckiego, czas przejścia: 90 min., wiek: 9+.

Każdy Spacerownik LABA to również KARTA GRY MIEJSKIEJ, która pod kodami QR ukrywa różnorodne zagadki regionalne. Interaktywne zadania i ciekawostki nie tylko wzbogacają wiedzę, ale kształtują też spostrzegawczość, logiczne myślenie i orientację w terenie. Aby móc wziąć udział w grze potrzebny jest smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i aplikacją do odczytywania kodów QR zapisanych na mapie spacerownika. W czasie spaceru należy rozwiązywać ukryte zagadki i pozyskiwać znaki hasła. Uczestnicy, którzy odszyfrują hasło otrzymają dostęp do internetowego formularza konkursowego. Wysyłając formularz konkursowy, uczestnicy zgadzają się z warunkami zawartymi w Regulaminie konkursowym. W grze można wziąć udział samodzielnie, w grupie do 4 osób lub w grupie szkolnej. Udział w konkursie jest bezpłatny. Nagrody w postaci drobnych upominków i smakołyków z kawiarni Sztuka Wyboru będą do odbioru do wyczerpania zapasów w dniu konkursu w Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Spacerowniki są dostępne również w Atelier. Wersja do druku znajduje się w zakładce Wybierz Spacerownik.

Konkurs jest organizowany w wyniku projektu edukacji regionalnej LABA, realizowanego przez Fundację Rzeszowską we współpracy z Estradą Rzeszowską, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym Oddział Rzeszów, Fundacją Aparat Caffe, Muzeum Dobranocek, Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, Teatrem Maska, studiem multimedialnym BZFZ i kawiarnią Sztuka Wyboru oraz współfinansowany ze środków Województwa Podkarpackiego.

Zapraszamy do zabawy!

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.laba.rzeszowska.org.pl oraz pod nr tel. 737 900 850.

Zapraszamy do zabawy!

 

Dodaj komentarz