„Daj się zobaczyć!” – rzeszowska policja będzie rozdawać odblaski

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, Policji w Rzeszowie wspólnie z firmą G2A.COM, prowadzić będzie działania pod hasłem „Daj się zobaczyć”

które zwiększają widoczność i bezpieczeństwo pieszych. Akcja rusza w poniedziałek 18 grudnia.

Obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmroku, poza terenem zabudowanym obowiązuje w Polsce od 1 września 2014 roku. Pieszego, który używa elementów odblaskowych, kierowcy zauważą już z daleka, nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Pozwala im to szybciej zareagować i uniknąć potencjalnej tragedii na drodze.

Nieoświetlone miejsca na drogach i ulicach są bardzo niebezpieczne dla pieszych. W okresie jesienno-zimowym piesi często noszą ciemną odzież, przez co są widoczni zaledwie z kilku metrów. W tej sytuacji nietrudno jest o bardzo groźny wypadek. Wszelkie odblaski dają kierowcom szansę na znacznie szybszą reakcję, znacząco zmniejszając ryzyko potrącenia. Dlatego policjanci zachęcają do używania elementów odblaskowych nawet w miejscach gdzie przepisy prawa nie nakładają takiego obowiązku na pieszych. Liczymy, że dzięki rozdawanym opaskom piesi będą czuć się bezpieczniej. Chcemy też uświadomić każdemu, jak ważna jest dobra widoczność na drodze.

Działania odbędą się w następujących terminach i miejscach:

18 grudnia 2017 (poniedziałek)

  • w godzinach 7:30 – 8:30  – okolice dworców PKP i PKS
  • w godzinach 15:30 – 16:30 – Al. Piłsudskiego – obok Galerii Park Center

20 grudnia 2017  (środa)  okolice szkół

  • w godzinach 7:30 – 8:30 – ul. Słocińska – rejon SP nr 5
  • w godzinach 9:00 – 10:00 – ul. 3-go maja – I LO,  rejon kina Zorza, deptak przy ul 3-go maja, rejon Placu Balcerowicza
  • w godzinach 13:00 – 14:00 – ul. Rejtana ZS nr2, ul. Warszawska – ZS Spożywczych, ZS Samochodowych
  • w godzinach 14:30 – 15:30 – ul. Hoffmanowej SP nr 3 ZS Ekonomicznych oraz ul. Lisa-Kuli – teren przy Galerii Graffica

23 XII 2017 (sobota)

  • w godzinach 13:00 – 14:00 – okolica Galerii Rzeszów (przejścia dla pieszych usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie galerii)
  • w godzinach 15:00 – 16:00 – okolica galerii Millenium Hall (przejścia dla pieszych usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie galerii)

źródło: policja.pl

Dodaj komentarz