Uwaga pasażerowie w niedzielę zaczyna obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych

10 grudnia na Podkarpaciu zacznie obowiązywać nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Sporo zmian dotyczy Podkarpacia. Na tory wjadą trzy nowe “Elfy”.  [Sprawdziliśmy, co się zmieni]

Roczny rozkład jazdy pociągów. Podobnie jak dotychczas rozkład będzie podzielony na 5 korekt (grudzień, marzec, czerwiec, wrzesień, październik). Korekty są bezpośrednim efektem prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe prac modernizacyjnych.

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO szykują dla podróżnych wiele nowości. Przede wszystkim w związku z zakupem przez organizatora przewozów –Samorząd Województwa Podkarpackiego trzech nowych pojazdów elektrycznych wzrośnie komfort podróżowania.
W przyszłym roku przewidziano wprowadzenie do eksploatacji kolejnych nowych pojazdów co pozwoli na systematyczne zastępowanie taboru starszego typu.

Duża zmiana nastąpi na linii 91 pomiędzy Rzeszowem a Tarnowem, gdzie w związku z zakończeniem większości prac modernizacyjnych i lepszymi możliwościami technicznymi linii, będzie kursował wyłącznie nowy tabor. Poprawa warunków technicznych linii wpłynie także na skrócenie czasu przejazdu pomiędzy Rzeszowem a Tarnowem średnio o 10 minut.

Począwszy od 10 grudnia będzie można dojechać bezpośrednio do i z Rybnika pociągiem POLREGIO „Karolinka”, a także do i z Katowic. Dzięki tym zmianom łączna liczba kursów ze stolicy Podkarpacia do województwa śląskiego wzrośnie do trzech par. Czas jazdy do Rybnika wyniesie ok. 6 godzin, natomiast do Katowic ok. 5 godzin.

Pomiędzy Rzeszowem a Przemyślem będzie kursował, na wzór „Niedźwiadka”, dodatkowy pociąg przyspieszony. „Rzeszowianin” będzie posiadał postoje tylko na wybranych stacjach co skróci czas podróży na całym odcinku. Dodatkowo w nowym rozkładzie jazdy będą kursowały 3 pary pociągów w bezpośredniej relacji Rzeszów Główny – Medyka – Rzeszów Główny.

Roczny rozkład jazdy, podobnie jak w tym roku, zakłada wakacyjne, weekendowe kursy pociągów POLREGIO z Rzeszowa do Sandomierza, Zamościa oraz słowackiego miasta Medzilaborce.

Poniżej do pobrania rozkłady jazdy obowiązujące od 10 grudnia.

Dodaj komentarz