Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego na drogach Podkarpacia

Rzeszowska policja i ratownicy medyczni na drodze krajowej nr 94 w Krasnem prowadzili wspólne działania, podczas których zachęcali kierowców do zadbania o samochód, ale też własne zdrowie przypominano, że cykliczne badania to najlepsza polisa bezpieczeństwa. Kontrolowano auta i dokumenty, mierzono ciśnienie krwi i poziom cukru.

Akcja związana była z obchodzonym dziś Dniem Ratownictwa Medycznego.

W działaniach uczestniczyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie wraz z zespołem ambulansu medycznego z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

W trakcie przeprowadzanych kontroli drogowych, m.in. na drodze krajowej nr 94 w Krasnem koło Rzeszowa, chętni kierowcy mogli poddać się badaniu ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi. Podczas badania ratownicy medyczni uświadamiali kierowcom, jakie zagrożenia niesie ze sobą podwyższony poziom glukozy we krwi – to przede wszystkim trudności z koncentracją, zmęczenie, czy mimowolne zasypianie. Kontrolowani kierowcy chętnie korzystali z możliwości takiego badania.

źródło: policja.pl

Dodaj komentarz