Uwaga kierowcy dzisiaj policyjna akcja “Prędkość”. Będą surowe mandaty.

Podkarpacka policja poprowadzi dziś akcję kontrolną pod kryptonimem “Prędkość”. Policyjne patrole reagować będą na przekroczenia dozwolonej szybkości jazdy. W działaniach wykorzystane będą
wszystkie fotoradary i samochody z wideorejestratorami, a także radarowe mierniki prędkości, popularne “suszarki”.

25 września policja na terenie całego kraju prowadzi działania pod nazwą “Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie przestrzegania dozwolonej prędkości, ale także uświadamianie możliwych konsekwencji zbyt szybkiej jazdy:

– Działania „Prędkość” mają na celu nie tylko karanie kierowców, choć mandatów nie będzie brakowało, ale też uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu, najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników – wyjaśniają policjanci.

Rok temu za przekroczenie prędkości ukarano aż 1 647 420 kierowców. W wyniku niedostosowania prędkości do warunków jazdy w 2016 roku na drogach zginęło 846 osób, wszystkich wypadków było aż 7195.

Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 hm/h w terenie zabudowanym grozi mandat karny i utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Podkarpacka policja poprowadzi dziś akcję kontrolną pod kryptonimem “Prędkość”. Policyjne patrole reagować będą na przekroczenia dozwolonej szybkości jazdy. W działaniach wykorzystane będą wszystkie fotoradary i samochody z wideorejestratorami, a także radarowe mierniki prędkości, popularne “suszarki”.

Do akcji, oprócz patroli ruchu drogowego, włączone będą patrole prewencyjne. Kontrole prowadzone będą w systemie kaskadowym, który polega na ustawieniu kilku nawet patroli na relatywnie krótkim odcinku drogi. Jak wynika z policyjnych statystyk, 30 procent wypadków to skutek nadmiernej prędkości. Statystyki dowodzą, że te wypadki to najtragiczniejsze zdarzenia drogowe.

Policja przypomina, co grozi za naruszenie ograniczeń prędkości: Przekroczenie dozwolonej prędkości Wysokość mandatu Punkty karne do 10 km/h do 50 zł 1 od 11 do 20 km/h od 50 do 100 zł 2 od 21 do 30 km/h od 100 do 200 zł 4 od 31 do 40 km/h od 200 do 300 zł 6 od 41 do 50 km/h od 300 do 400 zł 8 powyżej 51 km/h od 400 do 500 zł 10

Podsumowanie działań:

liczba skontrolowanych pojazdów 1064 liczba przekroczeń prędkości ujawnionych z wykorzystaniem videorejestratorów- samochody osobowe samochody ciężarowe 57554627

liczba przekroczeń prędkości ujawnionych z wykorzystaniem fotoradarów- samochody osobowe- samochody ciężarowe 37732255

Dodaj komentarz