1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny.

We wtorek 1 sierpnia, w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.

Ma to na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci uczestników Powstania Warszawskiego. Apelujemy także o wywieszenie w tym dniu flag państwowych na budynkach i w miejscach publicznych.

W związku z 73. rocznicą sierpniowego zrywu z 1944 roku Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało dwa poruszające spoty. Przygotowane spoty mają zachęcać do okazywania szacunku wobec Powstańców Warszawskich oraz do pielęgnowania pamięci o Powstaniu Warszawskim.

Dwa krótkie filmy zatytułowane „Szpital” i „Kamienica” od wczoraj można oglądać w internecie. W spotach zagrali zarówno aktorzy młodego pokolenia, jak i nestorzy polskiej sceny filmowej i teatralnej. W główne role wcielili się Anna Milewska, Anna Karczmarczyk, Stanisław Brudny, Krzysztof Kwiatkowski.

„Kamienica” || 1 sierpnia Pamiętamy. WOLNOŚĆ ŁĄCZY / Źródło: YouTube
Odległe pokolenia, ale wspólne wartości. Różnica wieku, ale jedność wrażliwości. Młody listonosz i Powstaniec Warszawski. Łączy ich wolność.
„Szpital” || 1 sierpnia Pamiętamy. WOLNOŚĆ ŁĄCZY / Źródło: YouTube
Pielęgniarka dostaje od jednej z pacjentek niepozorne zawiniątko. Gdy wyszła na korytarz i zajrzała do środka, zorientowała się, że dostała coś, co dla starszej pani jest wielkim skarbem.

 

Spot z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego / Źródło: YouTube / MPW

Dodaj komentarz