“Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje” – zapraszamy do Polańczyka!

Ruszyła akcja “Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” Prezentacje sprzętu i wyposażenia, zajęcia w miasteczku ruchu drogowego, pokazy na wodzie, szkolenia pierwszej pomocy, konkursy – to tylko część atrakcji, z których będzie można korzystać 15 lipca w Polańczyku w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Impreza informacyjno-edukacyjna, której celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania, uprawiania sportów wodnych oraz bezpieczeństwa w górach odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. od 10:00 do 18:00 na cyplu w Polańczyku (baza WOPR). Wydarzenie jest organizowane w ramach działań Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Akcja została zainaugurowana w czerwcu br.

W programie m.in. pokazy sprzętu i wyposażenia Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, WOPR-u, GOPR-u, PCK oraz Sanepidu, zajęcia w miasteczku ruchu drogowego, pokazy na wodzie, szkolenia pierwszej pomocy, promocja numeru alarmowego 112, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe, konkursy, atrakcje dla dzieci.

Głównym celem naszej akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem.Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r.

Inicjatywa została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Dodaj komentarz