Toaleta to nie śmietnik – problem w gminie Krasne

Papierowe ręczniki, nawilżane chusteczki, patyczki kosmetyczne czy resztki jedzenia – wszystko to może spowodować zator sieci kanalizacji sanitarnej. Z takim problemem w ostatnim czasie zmaga się gmina Krasne, która apeluje do mieszkańców o rozwagę.
ZUK w Krasnem informuje, że ścieki sanitarne odprowadzane z budynków do gminnej sieci kanalizacyjnej zawierają bardzo duże ilości odpadów, które powodują zatykanie sieci i pomp do ścieków w przepompowniach ścieków. Konsekwencją tego są powstające zatory powodujące zalewanie piwnic, mieszkań i terenów oraz prowadzą do uszkodzenia pomp. Zwiększone koszty usuwania tych awarii mają bardzo duży wpływ na cenę za ścieki.

Czego nie wrzucamy do kanalizacji?

ZUK Krasne przypomina o zakazie wrzucania do muszli ustępowej wszelkiego rodzajów odpadów takich jak: patyczki, płatki kosmetyczne, wkładki higieniczne, podpaski, pieluchy i husteczki nawilżane, bielizna, odzież, bandaże, opatrunki, tampony, ścinki  tkanin, szczoteczki, itp. Wyposażenie łazienki w kosz na te odpady jest koniecznością. Należy je opróżniać do pojemników na odpady komunalne mokre, w które wyposażona jest każda nieruchomość.

PAMIĘTAJ – TY TEŻ MASZ WPŁYW NA WYSOKOŚĆ CEN ZA ŚCIEKI!

źródło: UG Krasne

Dodaj komentarz