Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11.06.2017 r.

1. We wtorek Uroczystość Odpustowa św. Antoniego z Padwy, drugorzędnego patrona parafii. Msze święte godz. 9:00 i 18:00. Na Mszach świętych poświęcenie lilii.

2. W czwartek 15 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i krwi pańskiej – Boże Ciało. Msze święte godz. 7:00, 9:00 z procesją do 4 ołtarzy w kierunku Olszyn i 16:00. Ołtarze będą przy domach pierwszy u Anny Dec, drugi u Chmielów i Krauzów, trzeci u Krupów i Maderów, czwarty u Moniki, Marka Łuczyk i sąsiadów Puziewiczów. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, dziewczęta z gimnazjum i SP do niesienia obrazów wraz z paniami z Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego „Strażowianie”, strażaków do niesienia krzyża i chorągwi, Radnych Parafialnych do niesienia baldachimu. Zapraszam dzieci i wszystkich parafian do udziału w Oktawie Bożego Ciała.

3. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na odnowienie instalacji dzwonów.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Buk Romana. W Oktawie Bożego Ciała nie ma Wystawienia Najświętszego Sakramentu i Adoracji grupy modlitewnej dla intronizacji NSPJ w parafii.

5. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, koronkę prowadzi Caritas Parafialny.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Wojciech Bryła, 2)Ewa Michnar, 3)Dariusz Rąb, 4)Agnieszka Drągowska, 5)Marzanna Kurcek, 6)Mariola Żabczak, 7)Joanna Wiśniewska, 8)Andżelika Kat, 9)Piotr Pawul.

7. W przyszłą niedzielę na sumie Msza święta z okazji dnia Strażaka. Po sumie puszka przed kościołem na OSP w Strażowie. Po mszy św. Uroczysty Apel z okazji włączenia jednostki OSP Strażów do krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Składka na cele parafialne w ostatnią.

8. Msze święte w tygodniu o godz. 18:00, ale w poniedziałek, w środę, w piątek też rano o godz. 7:00. Zapraszam. Na sumie chrzest dzieci.

9. Zbiórka ministrantów i lektorów 12.06. w poniedziałek po Mszy św.

10. W zeszłym tygodniu zmarł +Antoni Szubart, intencje mszalne zamówili: 1)rodzina Bury (25.12. godz.11:00), 2 intencje od pracowników i emerytów przedszkola w Strażowie (12.12 i 13.12).

11. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1) Marcin Kiwała syn Pawła i Marii Kluz, stan wolny, ur. w Łańcucie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Eweliną Winiarską córka Kazimierza i Krystyny, stan wolny, ur. w Brzozowie, zam. w Rzeszowie, Parafia Rzeszów – Zalesie. Zap. III

2) Ireneusz Nowak syn Marka i Ireny Czyrek, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Pauliną Anną Jakubowską córka Marka i Marty Czach, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. W Jasionce, Parafia Jasionka. Zap. III

3) Marcin Michał Ruszel syn Marka i Zofii Pukała, stan wolny, ur.w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Adrianną Szpyrka, córka Ireneusza i Agnieszki Salach, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap. II

4) Kamil Janusz Ataman syn Janusza i Marzeny Mendrala, stan wolny, zam. W Strażowie, Parafia Strażów z Anną Marią Rymarz, córka Tomasza i Agnieszki Gubernat, stan wolny, zam. W Bratkowicach, Parafia Bratkowice. Zap. I


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


źródło: youtube.com

Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza w niedzielę, 11 czerwca na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły”. Film opowiada o braciach Franciszkanach Odnowy, nowym zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.

Dodaj komentarz