Zostań współtwórcą albumu „Wokół wigilijnego stołu – tradycje ziemi podkarpackiej”

Jeżeli chcą Państwo zostać współtwórcami albumu pt. „Wokół wigilijnego stołu – tradycje ziemi podkarpackiej”, to zapraszamy do podzielenia się z nami zapomnianym przepisami, zwyczajami, przesądami czy wróżbami związanymi z Wigilią i Bożym Narodzeniem zapraszamy do kontaktu.  W albumie zaprezentowane zostaną przepisy na tradycyjne potrawy podawane w danym rejonie naszego województwa. Zostaną także opisane zwyczaje i tradycje związane z tym szczególnym okresem.

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować, że Stowarzyszenie Kobiet Krasne właśnie podpisało umowę z Urzędem Marszałkowskim województwa podkarpackiego na realizację projektu dotyczącego wydania albumu pt. „Wokół wigilijnego stołu – tradycje ziemi podkarpackiej”, który otrzymał dofinansowanie z budżetu województwa podkarpackiego. Dodatkowo Schola Jutrzenka z Krasnego nagra płytę z kolędami i pastorałkami, która zostanie dołączona do książki. W projekcie wezmą udział Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie województwa podkarpackiego. Będą to Panie z Krasnego, Strażowa, Malawy, Palikówki, Wyżnego i Pstrągowej oraz Moszczanicy. W albumie zaprezentowane zostaną przepisy na tradycyjne potrawy podawane w danym rejonie naszego województwa. Zostaną także opisane zwyczaje i tradycje związane z tym szczególnym okresem.

Jeżeli chcą Państwo podzielić się z nami zapomnianym przepisami, zwyczajami, przesądami czy wróżbami związanymi z Wigilią i Bożym Narodzeniem zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 504 209 906, pod adresem mailowym pmaciejczyk@gmail.com lub osobiście w każdy poniedziałek od godziny 19 do 20 w budynku GOKiB w Krasnem przy Stadionie KS Crasnovia.  Na informacje od Państwa czekamy do 31 lipca 2017 r.

Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego

zdjęcie: wrota.podkarpackie.pl

Dodaj komentarz