Ogłoszenia parafialne 30 Niedziela zwykła 23.10.2016 r.

1. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje. W modlitwie pamiętamy o dziełach misyjnych kościoła i otaczamy modlitwą misjonarzy, szczególnie pochodzących z naszej diecezji.

2. We wtorek po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy dla Intronizacji NSPJ w Naszej Parafii.

3. W środę po Mszy św. zebranie Rady Parafialnej w salce katechetycznej.

3. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz Caritas Diecezji Rzeszowskiej zwraca się z prośbą o pomoc w organizacji zbiórki płodów rolnych na rzecz schronisk albertyńskich dla kobiet w Racławówce i mężczyzn w Rzeszowie i Jaśle. W okresie ochronnym mieszka w nich 200 osób, a w pozostałych do 120 osób. Przy ul. Jana Styki 21 działa kuchnia albertyńska wydająca dziennie około 1500 gorących posiłków (w tym rodzinom wielodzietnym), jest również łaźnia gdzie można się wykąpać i przebrać w czystą odzież. W okresie zimowym dodatkowo wydaje się ciepłe posiłki w trzech punktach miasta.  W Strażowie 26 października br. w środę od godz. 9:00 nastąpi odbiór zgromadzonych płodów przy drodze. Odbiór będzie możliwy również z domu, jeśli będzie to konieczne po otrzymaniu uprzednio informacji. Telefon kontaktowy: 665019273 Jan Czech. Podpisani pod prośbą Prezes Zarządu Aleksander Zacios i Dyrektor Caritas     Ks. Stanisław Słowik.

5. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na ogrodzenie kościoła. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę w kościołach konsekrowanych poza katedrą: uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła, w tym naszego.

7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę pieniężną do puszek jako pomoc jesienną  dla WSD w Rzeszowie. W przyszłym tygodniu różaniec prowadzi róża Puziewicz Zofii.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę do sprzątania kościoła proszę następujące osoby: 1) Stochla Anna, 2)Machowska Anita, 3) Janusz Beata, 4)Cyrnek Małgorzata, 5)Skiba Bożena, 6)Kurcek Zenona, 7)Sierżęga Magdalena,8) Dec Barbara.

9. Na stolikach za ławkami są wyłożone kartki wspominkowe na modlitwy za zmarłych w listopadzie.  Tradycyjnie przynosimy je do zakrystii i wkładamy do kopert na poszczególne dni listopadowe.

10. Msze św. w tym tygodniu o godz. 18:00, w tygodniu o godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe, a w niedzielę o godz.15:30 i msza św. w sobotę obrzęd chrztu św. o godz.16:30. W piątek o godz. 18:00 Mszą rozpoczęcie spotkania dla kandydatów do s. Bierzmowania.

11.  1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. do południa jak w każdą niedzielę 8:00, 10:30 i o godz.13:00 msza św. z procesją na cmentarz.

12. W tygodniku „Niedziela” w dodatku rzeszowskim jest artykuł o ks. Karolu Musiale proboszczu ze Strażowa – cena 5 zł. Są do nabycia w zakrystii kalendarze rolników na 2017 r. w formie książki w cenie 20 zł i kalendarze misyjne w cenie 5 zł.

źródło: parafia.strazow.pl


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaźródło: youtube.com

Dodaj komentarz