Ogłoszenia parafialne 15 Niedziela Zwykła 10.07.2016 r.

1. Jutro w poniedziałek święto św. Benedykta, Patrona Europy.

2. W tym tygodniu trzeci piątek miesiąca, Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzi Caritas Parafialny, a w tym tygodniu różaniec prowadzi róża Puziewicz Zofii.

3. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, składka na cele parafialne – na ogrodzenie kościoła.

4. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła.

5. W imieniu parafian składam serdeczne podziękowanie Bóg zapłać Pani Marii Frączek z Zagumnia za wpłacenie 2,5 tyś. zł. za nową bramę wejściową na Cmentarz Parafialny.
Z przykrością stwierdzam, że wkradł się zwyczaj szukania lepszego miejsca na pochówek zmarłych parafian, na nowym cmentarzu koło alejki. Zgodnie z obowiązującą zasadą chowa się zmarłych według kolejności grobów na cmentarzu. Nie ma omijania wolnych miejsc, nie ma rezerwacji miejsc na pochówek, nie wolno też sadzić żadnych drzewek (tuji) koło grobów, bo za chwilę będziemy musieli szukać nowego miejsca na cmentarz. Wszystkie sprawy pochówku załatwiamy u ks. Proboszcza, a Zakład pogrzebowy „Orkus” tylko wykonuje usługi na cmentarzu parafialnym, po uprzednio wydanej zgodzie w urzędzie parafialnym. Ponadto przypominamy, że parafia nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skradzione kwiaty lub znicze z grobów, nie będzie zatrudniać strażników, a montaż monitoringu (bo i takie są pomysły) jest niemożliwy z powodu braku energii elektrycznej na cmentarzu. Niebawem zostanie postawiona nowa tablica informacyjna na cmentarzu z dokładnym regulaminem.

6. Bóg zapłać składa Parafialny Zespół Caritas w Strażowie za ofiary pieniężne i pomoc przy poczęstunku dla Pieszej Pielgrzymki z Łańcuta na Jasną Górę.

7. W miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie po Mszy św. Adoracji Najświętszego Sakramentu Grupy dla Intronizacji NSPJ w naszej parafii.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę do sprzątania kościoła proszę następujące osoby: 1)Tomasz Kiwała, 2)Zofia Ruszel, 3)Grażyna Puziewicz, 4)Marta Michnar, 5)Jan Kawa, 6)Anna Kawa, 7)Stanisława Misiewicz, 8)Elżbieta Peszko.

9.Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we wtorek i w czwartek tylko rano o godz. 7:00, w sobotę i w niedzielę na sumie chrzest dziecka.

10. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Marcin Kazimierz Burek syn Wiesława i Haliny Olszak, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Rzeszowie, Parafia św. Krzyża z Natalią Salach córka Tadeusza i Haliny Wajda, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap III.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


źródło: youtube.com

Dodaj komentarz